Pracujesz na zagranicą i co miesiąc przesyłasz środki rodzinie, która pozostała w Polsce? Powinieneś wiedzieć, że możesz sporo zaoszczędzić na wymianie np. funtów brytyjskich.

Brexit nie sprawił, że Polacy masowo wracają z Wielkiej Brytanii. Ci, którzy znaleźli tam pracę, często wspierają swoje rodziny, które pozostały w Polsce. Wysłanie funtów brytyjskich przekazem pocztowym czy zrobienie przelewu z rachunku walutowego na złotówkowy to nie są optymalne rozwiązania – w ten sposób możesz stracić naprawdę wiele pieniędzy.

Czy masz możliwość taniego przewalutowania środków? Okazuje się, że tak – rozwiązaniem jest skorzystanie z kantoru internetowego. Dokonując w nim przewalutowania środków, a następnie wysyłając je na rachunek złotówkowy, możesz sporo oszczędzać. Podobne oszczędności mogą dokonać przedsiębiorcy, którzy potrzebują środków w walucie obcej, aby móc prowadzić transakcje z zagranicznymi kontrahentami.

Dlaczego kantor internetowy, a nie bank?

Z pewnością masz świadomość, że przewalutowania środków mógłbyś dokonać również w banku. Dlaczego zatem warto wybrać kantor internetowy? Przede wszystkim z uwagi na wysokość spreadu – w kantorze internetowym jest on znacznie niższy.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to powinieneś zdecydować się właśnie na wymianę posiadanych środków w kantorze internetowym. To również bezpieczniejsze rozwiązanie niż wymiana środków w kantorze stacjonarnym – nie musisz transportować gotówki.

Który kantor internetowy wybrać?

Czy wiesz, że aktualnie w sieci działa całkiem spora liczba kantorów internetowych? Skoro wybór jest tak szeroki, to pojawia się pytanie, który kantor wybrać. Uwagę powinieneś zwrócić na to, czy kantor – poza atrakcyjną wysokością spreadu i dobrym kursem – gwarantuje ci również bezpieczeństwo.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to należy je rozpatrywać na dwóch poziomach – ważna jest:

  • Struktura właścicielska – warto wybrać kantor internetowy, za którym stoi instytucja finansowa mająca spore doświadczenie. Przykładowo kantor internetowy Fritz czerpie z doświadczenia grupy finansowej Fritz Group, która jest na rynku obecna od 20 lat.
  • Zabezpieczenia stosowane przez kantor i jego wiarygodność. Wspomniany kantor Fritz Exchange jest obecny na rynku od ponad 5 lat. Specjaliści w nim zatrudnieni szczególny nacisk kładą na zabezpieczenie danych osobowych i środków swoich klientów.

Nie tylko kantor internetowy

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy też prowadzisz działalność gospodarczą, musisz wiedzieć, że grupa finansowa Fritz Group wprowadziła na rynek innowacyjne rozwiązanie – kantor automatyczny. Teraz możesz samodzielnie zakupić walutę, będąc na mieście. Jak to możliwe? Wystarczy, że skorzystasz z urządzenia gabarytami i wyglądem przypominającego bankomat.

Obsługa urządzenia jest bardzo intuicyjna, możesz wymienić 9 najpopularniejszych walut. Do korzyści należy również zaliczyć fakt, że wysokość spreadu jest niższa niż w kantorze stacjonarnym. Kantor automatyczny działa przy tym przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Specjalne udogodnienia dla przedsiębiorców

Jesteś przedsiębiorcą? Powinieneś wiedzieć, że kantor internetowy Fritz Exchange przygotować specjalne rozwiązanie również dla ciebie. O czym mowa?

Obsługą klientów zajmują się aż trzy grupy specjalistów:

  • Dealerzy walutowi/traderzy . Dzień zaczynasz od przejrzenia komentarzy walutowych? Musisz wiedzieć, że to właśnie dealerzy walutowi je dla ciebie przygotowują.
  • Doradcy ds. rynków finansowych. Kantor Fritz Exchange ceni sobie lojalnych klientów. Jeżeli będziesz często nabywał waluty, to możesz liczyć na zniżkę – wysokość spreadu ustalisz właśnie z doradcą ds. rynków finansowych.
  • Specjaliści z biura obsługi klienta. Do nich możesz się zwrócić, mając problem z obsługą serwisu.

Z tego też względu 90% wszystkich przeprowadzanych w kantorze Fritz Exchange transakcji odbywa się w ciągu 15 minut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ