Bezpieczeństwo finansowe daje możliwość dożycia spokojnej starości, bez zmartwień o fundusze na codzienne wydatki. Jest wiele sposobów na odłożenie pieniędzy potrzebnych do funkcjonowania w wieku emerytalnym.

Inwestowanie w nieruchomości

Największe korzyści przynoszą inwestycje w nieruchomości. Będąc właścicielem budynków można je wynajmować i czerpać z tego comiesięczny dochód. Jest to niezwykle opłacalne, w ten sposób generujemy swój dochód pasywny, który gwarantuje nam bezpieczeństwo finansowe. W zależności od posiadanego metrażu i przeznaczenia nieruchomości, kwoty za wynajem są różne. Przestrzeń można adaptować np. na mieszkanie, biuro, albo lokal usługowy.

Dożywotnia renta

Rozwiązaniem, które zapewni osobom starszym comiesięczne środki finansowe jest dożywotnia renta. Senior podpisuje umowę z instytucją finansową i aż do śmierci będzie otrzymywał świadczenia pieniężne w zamian za prawo własności do nieruchomości. Wysokość renty jest uzależniona od wieku klienta i wartości nieruchomości. Z momentem podpisania umowy notarialnej osoba starsza nie musi martwić się o ubezpieczenie budynku, ani opłaty za użytkowanie wieczyste czy podatek od nieruchomości. Tego typu obowiązki przechodzą automatycznie na obecnego właściciela czyli instytucję finansową. Senior może mieszkać w nieruchomości aż do śmierci. Dodatkowo, umowę z instytucją finansową może podpisać małżeństwo. Wspólna renta, w niezmienionej kwocie będzie wypłacana, nawet po śmierci jednego z małżonków. Usługę dożywotniej renty proponuje np. Fundusz Hipoteczny Familia S.A , na stronie internetowej firmy znajdują się szczegółowe informacje dotyczące umowy notarialnej oraz kalkulator świadczeń, który pomoże wyliczyć wysokość renty.

Lokaty

Innym sposobem na odłożenie pieniędzy na przyszłość, jest założenie lokaty w banku. Comiesięczne odkładanie pewnej kwoty sprawi, że po kilku, kilkunastu latach uzbiera się znaczna suma pieniędzy. Jest to pewne zabezpieczenie, które z pewnością przyda się w przyszłości.

Niektórzy mogą w wieku senioralnym liczyć na wsparcie rodziny. Często bywa jednak tak, że nie chcą oni być ciężarem dla swoich dzieci czy krewnych. W zależności od sytuacji, warto więc pomyśleć o przyszłości i zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe już dziś. Jest wiele możliwości, które pozwalają odłożyć wystarczającą kwotę pieniędzy, by w wieku emerytalnym żyć na wysokim poziomie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ