Powszechnie wiadomo, że to banki zarabiają na nas – klientach – a nie my na bankach. Opłaty za prowadzenie konta to „kieszonkowe” w porównaniu z prowizjami i odsetkami, jakie zostawimy w banku przy okazji zaciągania kredytu. Jednak ostatnio banki okazują nam szczodrość, oferując gratyfikację finansową w zamian za dołączenie do grona klientów. Ale czy zarabianie na bankach rzeczywiście się opłaca?

Promocje bankowe – nie dla lojalnych klientów!

Banki zarabiają na lojalnych klientach, ale jednocześnie sukcesywnie ich lekceważą. Atrakcyjne promocje bankowe dotyczą głównie nowych klientów, którzy za otwarcie konta mogą zarobić od 100 do nawet 1000 złotych! Tymczasem lojalny klient może co najwyżej liczyć na… podwyżkę opłat w związku ze zmianą regulaminu.

Jeśli od zawsze korzystamy z banku X – w nim zaciągamy pożyczki, zakładamy lokaty i tam trafia nasza pensja, z pewnością nie zrezygnujemy z jego usług tylko dlatego, że musimy zapłacić dodatkowe 3 zł za kartę bankomatową. W tym czasie nowy klient otworzy konto na preferencyjnych warunkach i dodatku otrzyma kilkaset złotych premii za skorzystanie z oferty.

Jak zarabiać na bankach?

Z powyższego akapitu można wyciągnąć prosty wniosek – lojalność wobec banku po prostu się nie opłaca. Warto natomiast śledzić aktualne promocje, porównywać opłaty w różnych bankach, korzystać z internetowych rankingów kont i promocji bankowych, a także regularnie sprawdzać, czy „nasz” bank nie ma zamiaru podwyższyć opłat.

Zarabianie na bankach jest proste pod warunkiem, że nie jesteśmy przywiązani do jednego banku, np. z powodu lokaty czy kredytu. Wówczas możemy do woli otwierać i zamykać konta, aby skorzystać z jak największej liczby promocji. W ten sposób zarabiania możemy zaangażować swoją rodzinę – banki płacą premię za przyciągnięcie nowych klientów, którzy również mogą zarobić.

Przy odrobienie wysiłku możemy zarabiać także na programach partnerskich, które polegają na promowaniu usług bankowych za pomocą materiałów reklamowych (np. bannerów umieszczonych na własnej stronie internetowej). Aby zarabiać na bankach warto korzystać również z systemów typu moneyback, dzięki którym otrzymamy zwrot części pieniędzy za zakupy w określonych przez bank miejscach.

Zarabianie na bankach – na co zwrócić uwagę?

Nie każdy bank da nam zarobić. Nie każdy bank pomoże nam oszczędzać. Nie każdy bank zapewni nam „darmowe” konto. Te trzy fakty uchronią nas od poczucia lojalności. Ale uwaga – zanim zakończymy współpracę ze „starym” bankiem i otworzymy nowy rachunek, koniecznie sprawdźmy dokładny regulamin promocji.

Zarabianie na bankach często wymaga spełnienia dodatkowych warunków, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą być nieopłacalne lub trudne do spełnienia. Jeśli np. bank płaci za otwarcie konta, ale jednocześnie wymaga wysokich opłat za kartę bankomatową, lepiej poszukać innej promocji. Banki wcale nie palą się do płacenia premii, dlatego w regulaminie z pewnością znajdzie się kilka „kruczków” – w naszym interesie leży, by wypełnić je wszystkie w określonym czasie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ