Planujesz zakup auta, a jednocześnie szukasz ubezpieczenia OC? A może uznałeś, że przepłacasz na obowiązkowej polisie komunikacyjnej i chcesz to zmienić? Zobacz, co wpływa na cenę OC. Poznaj sposoby na zmniejszenie składki. Przekonaj się też, gdzie i w jaki sposób szukać ofert OC, by znaleźć najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Pomyśl o cenie OC zanim kupisz samochód

Cóż to za dziwny pomysł, by myśleć kupowaniu ubezpieczenia zanim w ogóle kupi się auto?! Otóż nie o samym kupowaniu powinieneś myśleć, ale o kwestii ceny OC. Jeżeli nie masz wymarzonego pojazdu i rozważasz zakup różnych modeli, ważne, byś wiedział, że na wysokość składki w dużej mierze wpływa właśnie to, jakiego dokonasz wyboru.

Podczas wyliczania składki OC ubezpieczyciel bierze pod uwagę wiek samochodu. Oczywiście za nowsze auto zapłacisz więcej, jednak miej na uwadze, że i jazda nim będzie przyjemniejsze, i późnej będziesz musiał je wymienić, i trzymasz lepszą cenę OC. Znaczenie mają także marka i model. Jeśli są znane jako awaryjne i często ulegające wypadkom, nie licz na tanie OC. Znajdując się w grupie podwyższonego ryzyka uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, otrzymasz gorszą ofertę.

Przeczytaj artykuł Koszt ubezpieczenia OC a wartość samochodu – jaka jest zależność? i poznaj wszystkie aspekty związane z autem i wpływające na cenę OC.

Pomyśl o cenie OC zanim kupisz samochód

Rejestracja auta – kto będzie współwłaścicielem?

Kiedy rejestrujesz swoje pierwsze auto, możesz chcieć być jego jedynym właścicielem i widnieć w dokumentach bez innych osób u boku. Niestety z finansowego punktu widzenia to zupełnie nieopłacalne.

Cena OC wyliczana jest z danych wszystkich właścicieli auta. Jeżeli jesteś młodym kierowcą, nie możesz poszczycić się ani długą, ani bezkolizyjną historią jazdy. Do tego jesteś młody i pewnie nie masz małżonka ani dzieci. Niestety wszystko to działa na Twoją niekorzyść. Jeżeli jednak schowasz dumę do kieszeni i zarejestrujesz auto jako współwłasność, skorzystasz w połowie np. z długiej i bezkolizyjnej historii jazdy męża i ojca – Twojego taty.

Która cena OC jest najkorzystniejsza?

Czy powinieneś zdecydować się na skorzystanie z oferty OC, którą zobaczyłeś w telewizji? A może posłuchać podpowiedzi bliskich? Pudło. To, że oni w danym towarzystwie dostali atrakcyjną cenę OC, nie znaczy, że i Ty ją otrzymasz.

Która cena OC jest najkorzystniejsza

Zamiast sugerować się tym, co powiedzą inni, użyj internetowej porównywarki cen OC. Wpisując swoje dane, otrzymasz gotową i dopasowaną konkretnie do Ciebie listę towarzystw ubezpieczeniowych, ofert i stawek. Przekonaj się, gdzie zapłacisz najmniej i jaki będzie zakres ubezpieczenia (OC ma stały zakres, jednak może otrzymasz udogodnienia, np. ochronę zniżek).

Płać od razu, nie rozciągaj w czasie

Czy możesz sobie pozwolić na lekkie powiększenie budżetu przeznaczonego na zakup auta? A jeśli już masz auto i posiadasz OC, ale chcesz zacząć zaoszczędzić, to czy możesz sobie pozwolić na zapłacenie całej stawki od razu? Jeśli rozłożysz ją na raty – miesięczne bądź kwartalne – na pewno będzie Ci łatwiej i wygodniej, jednak w całokształcie zapłacisz więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ