Wciąż wielu ludzi z całej Polski wyjeżdża do Warszawy za pracą, wierząc, że w stolicy łatwiej będzie znaleźć zatrudnienie i to za godziwe pieniądze. W rzeczywistości nie zawsze to wygląda tak różowo, niemniej trzeba przyznać, że pracownicy z pewnych branż są w Warszawie bardzo poszukiwani.

Jaki jest rynek pracy w Warszawie?

Czym charakteryzuje się warszawski rynek pracy? Tym, co poszukujących pracy przyciąga właśnie do stolicy, są zarobki. Obecnie średnia pensja w Warszawie to 6232 zł brutto, co jest dobrym wynikiem nie tylko na tle innych polskich miast, ale również w porównaniu z pensjami warszawiaków w latach poprzednich.

Dość niska jest również w stolicy stopa bezrobocia. W wielu branżach brakuje specjalistów, co sprawia, że jest więcej miejsc niż kandydatów. Jeśli zatem działasz właśnie w takiej branży, może na ciebie czekać praca w Warszawie od zaraz – szukaj w serwisie Praca.Money.pl, by znaleźć dobre oferty. W jakich sektorach najszybciej można znaleźć pracę w Warszawie?

Informatyka

W Warszawie jest obecnie duże zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT i programistów. Jeżeli masz specjalistyczną wiedzę techniczną, swobodnie poruszasz się w językach oprogramowania i systemach operacyjnych, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w stolicy. Programiści, serwisanci, administratorzy systemów komputerowych i baz danych, graficy komputerowi – dla nich wszystkich jest sporo ofert.

Zachętą z pewnością jest nie tylko fakt, że miejsc pracy dla informatycznych specjalistów jest dużo, ale również i to, iż jest to najlepiej płatna branża. Programiści pracujący w technologiach JAVA i C++, a także programiści aplikacji mobilnych mogą liczyć na wynagrodzenie w okolicach 9,5 tys. zł, a nawet wyższe. A dodać trzeba jeszcze, że w miarę rozwoju nowych technologii, branża ta stale się rozwija, zatem nie tylko obecnie jest opłacalna, lecz również dobrze rokuje na przyszłość.

Medycyna

Wśród najbardziej poszukiwanych pracowników w Warszawie są również pracownicy branży medycznej i to praktycznie z każdej gałęzi tej dziedziny. Potrzeba lekarzy, pielęgniarek i położnych, a także ratowników medycznych. Podobnie jest dużo wakatów jeśli chodzi o pracę opiekunów osób starszych lub niepełnosprawnych. Jednak stawki są tutaj dość niskie i stąd właśnie małe zainteresowanie takimi ofertami.

Prace budowlane

Warszawa nie stoi w miejscu – to wielkie miasto stale się rozwija, wciąż powstają nowe inwestycje budowlane, nowe budynki zdają się wyrastać jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, że brakuje rąk do pracy. Poszukiwani są wykwalifikowani robotnicy budowlani, w tym murarze i tynkarze, betoniarze i zbrojarze, brukarze, spawacze, cieśle i stolarze. Co istotne, w tej branży doświadczenie bywa nieraz cenione bardziej niż posiadane uprawnienia.

Prowadzenie pojazdów

W Warszawie na trudności ze znalezieniem pracy nie powinni też narzekać ci, którzy posiadają prawo jazdy, a w każdym razie bardzo ułatwia ono poszukiwania, jeśli nie mamy nic przeciwko temu, aby zarabiać, siedząc za kierownicą. Potrzebni są kierowcy samochodów osobowych, autobusów, dostawcy, zaopatrzeniowcy i kurierzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ