Kredyt na firmę bez zaświadczeń? Takie hasło budzi skojarzenia z parabankami i szybkimi pożyczkami na lichwiarski procent. Jednak klienci prywatni już od dawna mogą ubiegać się o kredyt w banku, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o dochodach. W gorszej sytuacji są przedsiębiorcy, których działalność jest poddawana skrupulatnej analizie, a wiele czynników może zadecydować o odrzuceniu wniosku kredytowego. Okazuje się jednak, że kredyt dla firm bez zaświadczeń to nie mit – wystarczy tylko dobrze poszukać, a znajdziemy kilka banków, które nie wymagają wykazów księgowych, zeznań podatkowych czy zaświadczeń z ZUS.

Szybkie kredyty dla firm – obrotowe i gotówkowe

Polscy przedsiębiorcy najczęściej decydują się na zaciągnięcie kredytu obrotowego, którego przeznaczeniem jest pokrycie bieżących zobowiązań, co pozwala uniknąć długu wobec kontrahentów, urzędów czy pracowników. Przedsiębiorca starający się o kredyt obrotowy bez zaświadczeń, może liczyć na szybkie rozstrzygnięcie wniosku kredytowego i równie niezwłoczny zastrzyk gotówki. Pieniądze udostępniane są w postaci linii kredytowej na zwykłym rachunku, karty kredytowej lub pożyczki ratalnej. Spłata zobowiązania jest zależna od okresu rozliczeniowego – w zależności od firmy może nastąpić po 90, 180 lub 360 miesiącach.

Często praktykowanym rozwiązaniem jest również kredyt gotówkowy dla firm na dowolny cel, który nie wymaga formalności i zapewnia szybkie uruchomienie środków. Można je przeznaczyć na niezbędne inwestycje (zakup maszyn, szkolenia dla pracowników) albo wykorzystać na zakup materiałów czy spłatę zobowiązań firmowych. Przedsiębiorca nie musi uzasadniać przed bankiem celów pożyczki, a sama procedura może zakończyć się w dniu złożenia wniosku.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń pozwala na szybkie zorganizowanie środków potrzebnych na sfinansowanie bieżącej działalności i najbliższych inwestycji. Banki udzielające takich pożyczek umożliwiają złożenie wniosku przez Internet i uzyskanie odpowiedzi w ciągu kilku/kilkunastu minut. Pieniądze otrzymamy po podpisaniu umowy kredytowej, dlatego nie obejdzie się bez wizyty w banku.

Kredyt dla firm bez zaświadczeń – w jaki sposób banki weryfikują dochody?

Wiele osób zapomina, że kredyt bez zaświadczeń nie oznacza kredytu udzielanego przy braku dochodów.  Z uwagi na uproszczone procedury analiza dochodów przedsiębiorstwa odbywa się na podstawie obrotów na rachunku firmowym, dlatego największe szanse na uzyskanie szybkiego kredytu mamy w banku, z którym stale współpracujemy. Jako nowi klienci możemy uzyskać znacznie niższy kredyt (do 10 000 zł), ze względu na brak możliwości zweryfikowania dochodów i historii kredytowej.

Na naszą zdolność kredytową mają wpływ również zobowiązania, dlatego banki skrupulatnie sprawdzają przedsiębiorstwo w bazie dłużników. Warto uzmysłowić sobie, że na „czarną listę” można trafić wówczas, gdy np. nie zapłacimy rachunku za prąd albo zalegamy ze spłatą rat za sprzęt AGD/RTV.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ