Instytucji finansowych oraz możliwości pozyskania dodatkowych źródeł finansowania jest na rynku coraz więcej. Pożyczkodawcy różnią się między sobą zarówno warunkami współpracy, jak również produktami, które proponują swoim klientom. Wybór tego najlepszego powinien być poprzedzony jego dokładną analizą. Wygoda, szybkość i brak zbędnych formalności – to te czynniki najczęściej przekonują klienta do skorzystania z oferty.

Pożyczka przez Internet to sposób na szybki zastrzyk gotówki. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie zawsze mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z firmą, co powinno jeszcze bardziej zwrócić naszą uwagę na to, co i na jakich warunkach proponuje firma.

Ile mnie to będzie kosztować?

Pożyczkodawcy oferują prowizje o różnej wysokości, a więc całkowity koszt pożyczki także jest inny w przypadku poszczególnych instytucji. Oprocentowanie pożyczki z kolei nie może przekraczać czterokrotności stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego, która na obecną chwilę wynosi 10%. Faktyczne koszty pożyczki mogą być więc różne w zależności od instytucji i serwisu, na które się zdecydujemy.

Weryfikacja klienta

To podstawowy mechanizm, jaki stosują pożyczkodawcy w celu sprawdzenia wiarygodności klienta. Jeżeli firma decyduje się na weryfikację pożyczkobiorcy, jest to sygnał, że cechuje się uczciwością i odpowiedzialnością oraz jest ukierunkowana na faktyczne wsparcie finansowe swojego klienta. Może on zostać sprawdzony w Ewidencji Dłużników i bazie Związku Banków Polskich, poprzez Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. oraz Europejski Rejestr Informacji Finansowej BIG S.A., w przypadku serwisu Kokos.pl taka weryfikacja jest obowiązkowa, podobnie jak weryfikacja konta bankowego.

Bezpieczeństwo pożyczania

Wspomniany już serwis Kokos.pl pośredniczący pomiędzy inwestorami i pożyczkobiorcami stosuje również dobrowolną weryfikację opierającą się na weryfikację adresu miejsca zamieszkania, miejsca zatrudnienia oraz weryfikację finansową, co zwiększa wiarygodność pożyczkobiorcy w oczach inwestorów. Ponadto wszelkie jego dane są kodowane, co oznacza, że inwestor, czyli potencjalny pożyczkobiorca otrzymuje informacje w postaci symboli. Instytucje udzielające pożyczek online stosują różne formy weryfikacji i zabezpieczeń, dlatego warto wybrać takie, które gwarantują ich skuteczność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ