Parabanki zachęcają klientów brakiem skomplikowanych formalności i krótkim czasem oczekiwania na pieniądze. W reklamach zwykle padają określenia typu: gotówka w 5 minut, pożyczka na dowód czy pożyczka bez zaświadczeń. Jednak oferta „prawdziwych” banków prezentuje się nie mniej atrakcyjnie. Współczesne usługi bankowe nie mają nic wspólnego z kilometrowymi kolejkami do okienka i toną formularzy, jakie dzieliły nas od upragnionej gotówki. Dziś dostaniemy pieniądze nawet tego samego dnia, w którym podpiszemy umowę kredytową. Co więcej, wcale nie musimy odwiedzać placówki banku, aby złożyć wniosek o pożyczkę. Banki kuszą również niskim oprocentowaniem i przystępnymi prowizjami, a jak wiadomo – najlepszy kredyt to najtańszy kredyt.  Ale to nie wszystko. Co jeszcze przygotowały dla nas banki?

Prosty kredyt gotówkowy bez zbędnych formalności

Kredyt na dowód także w banku? Tak, to możliwe. Obecnie w wielu bankach wystarczy przyjść z dowodem osobistym i dokumentem potwierdzającym wysokość dochodu, aby otrzymać kwotę rzędu 100 000 zł! Niektóre banki akceptują także oświadczenie o uzyskiwanym dochodzie i jego źródłach (zamiast zaświadczenia z miejsca z pracy), dzięki czemu o kredyt mogą wnioskować także osoby uprawiające wolny zawód. Wybierając najlepszy kredyt, zwróćmy zatem uwagę na oferty banków, które zredukowały formalności do niezbędnego minimum. Zaoszczędzimy czas i nerwy, a sama procedura przyznania kredytu zakończy się na jednej wizycie.

Tani kredyt bez ukrytych kosztów

Na całkowity koszt kredytu składają się nie tylko kapitał i odsetki, ale również koszty dodatkowe, najczęściej prowizja i ubezpieczenie. Aby nie paść ofiarą ukrytych kosztów, musimy poznać dokładną kwotę całkowitej raty, którą co miesiąc będziemy wpłacać do banku. Przykładowo, bank zachęca nas promocją na kredyt bez prowizji. Okazuje się jednak, że musimy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie płatne co miesiąc, które finalnie przewyższy wysokość prowizji. Aby znaleźć najtańszy kredyt porównujmy nie tylko wysokość oprocentowania nominalnego, ale również prowizję i ubezpieczenie (jeśli jest konieczne), a także nie bójmy się pytać o inne ukryte koszty.

Najlepszy kredyt na atrakcyjnych warunkach

Zwrot nawet 1/5 kwoty odsetek, kredyt na 200 000 zł, szybka pożyczka od 500 zł, 10-letni okres spłaty, wypłata od ręki – każdy kredytobiorca ma inny cel do sfinansowania, dlatego banki różnicują swoje oferty. Na zakup nowego samochodu z salonu będziemy potrzebowali pożyczki w wysokości 40-100 tys. zł, najlepiej z długim okresem spłaty. Ale już mały remont auta zrobimy za 500-2000 zł i wówczas będziemy szukać prostej pożyczki na niską kwotę z minimum formalności. Jedni klienci ucieszą się z niskiego oprocentowania, drudzy zwrócą uwagę na możliwość otrzymania pieniędzy od ręki, inni będą zachwyceni usługami internetowymi. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić, który kredyt jest najlepszy. Ważne, że oferty banków coraz lepiej dopasowują się do klientów i elastycznie reagują na ich potrzeby. Wobec tego przed skuszeniem się na „chwilówkę” warto dobrze sprawdzić oferty banków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ