Coraz więcej, zwłaszcza młodych osób, decyduje się na otwarcie własnej działalności. Dążąc do niezależności i wybierając samodzielność, otwierają własne przedsiębiorstwa. Jeszcze nim się to stanie każdy marzy o powodzeniu i sukcesach swojej firmy. Widzi, jak zdobywa lokalny rynek i rozwija się na coraz większą skalę. Mimo istniania wielu ulg dla młodych przedsiębiorców, to pierwsze kroki w samodzielnym biznesie są naprawdę trudne i mogą niejednego przerosnąć. Odsetek firm zamykających swoją działalność po mniej niż dwóch latach od rozpoczęcia jest naprawdę dużo. Główną przyczyną jest brak odpowiedniego przygotowania ze strony młodych właścicieli. Nie każdy musi skończyć wieloletnie studia z zarządzania i marketingu, aby skutecznie kierować swoją firmą, są prostsze metody. Warto korzystać z doświadczeń innych, lean management jest jedną z bardzo skutecznych koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem. Warto, aby każdy biznesmen zapoznał się z jej teorią, ponieważ jej wprowadzenie może przynieść rewelacyjne rezultaty.

Czym jest Lean management?

Dla większości termin lean management brzmi bardzo tajemniczo. Teorię tej koncepcji opracował i po raz pierwszy wdrożył w życie japoński koncern Toyota specjalizujący się przede wszystkim w produkcji samochodów. Miało to miejsce krótko po zakończeniu II wojny światowej. Najprościej tłumacząc lean management to dostarczanie klientom produktów, których potrzebują, w jak najprostszy system z jednoczesnym poszanowaniem praw pracowników. Absolutnie koniecznym wymogiem jest także nieustanne kontrolowanie i udoskonalanie organizacji wszelkich działań, które prowadzi firma.

Dlaczego ten system jest skuteczny?

lean.org.pl-dla-szkolaprzedsiebiorczosci2

Firma działająca w oparciu o koncepcję lean management jest bardzo elastyczna i łatwo dopasowuje się do wszystkich zmian zachodzących na rynku. Niejednokrotnie brak odpowiednio szybkiej reakcji na nową sytuację doprowadził do upadku przedsiębiorstwa, o których sądzono, że są nienaruszalne. Kluczowe dla sukcesów systemu lean management jest stworzenie niewielkich zespołów, które zajmują się wyłącznie konkretnym zadaniem. Dzięki temu na nich spoczywa odpowiedzialność za jak najlepsze wykonanie danego etapu pracy. Niewątpliwie wpływa to na wzrost wyspecjalizowania umiejętności danej grupy. Niemal każda firma, która wprowadziła ten system, zanotowała znaczny wzrost możliwości przerobowych, co później przełożyło się oczywiście na większe zyski i nowe ścieżki rozwoju w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ