Oferta przygotowana przez banki dla najzamożniejszych klientów znacznie odbiega od standardowych propozycji. Różnicę widać m.in. w funkcjonalności rachunków bankowych.

Bankowość prywatna to oferta skierowana do zamożnych osób potrzebujących wsparcia specjalistów, aby w rozsądny sposób zarządzać swoim majątkiem. Ponieważ pozyskanie takich klientów jest pożądane z punktu widzenia banków, to nie powinno dziwić, że oferta przygotowana z myślą o nim jest naprawdę szeroka i wyjątkowa.

Ponieważ za podstawowy produkt bankowy należy uznać rachunki bankowe, osoby zamożne mają spory wybór. Przykładowo Lion’s Bank proponuje tej grupie klientów szeroki wybór takich produktów. Szczegóły można znaleźć na stronie https://www.lionsbank.pl/konta.

Private banking – czy za rachunek bankowy trzeba płacić?

Standardem jest, że klienci indywidualni nie muszą płacić ani za otwarcie, ani za utrzymanie rachunku bankowego. Czy w przypadku klientów zamożnych sytuacja prezentuje się tak samo? To zależy, o jakim koncie bankowym mowa.

Zarówno Konto Lion’s Prime, jak i Konto Lion’s Rentier zainteresowani klienci otworzą bez ponoszenia opłat. Darmowe są również:

  • wypłaty ze wszystkich bankomatów,
  • krajowe przelewy przez internet w systemie Elixir,
  • wydanie debetowej karty płatniczej.

Gdzie zatem różnica? Za prowadzenie Konta Lion’s Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime) bank pobiera opłatę w wysokości 100 zł, choć istnieje możliwość jej uniknięcia. Opłata nie jest pobierana wówczas, gdy posiadacz rachunku:

  • założył lokatę Fortune (również dostępna w ofercie Lion’s Banku), a saldo na rachunku w przedostatnim dniu miesiąca wynosi min. 10% wartości lokaty lub
  • w poprzednim miesiącu na rachunku bankowym został odnotowany wpływ w wysokości co najmniej 2 000 zł.

W przypadku Lion’s Rentier (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier), bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku.

Co klient otrzymuje w pakiecie z rachunkiem bankowym?

Klienci zamożni, którzy korzystają z bankowości prywatnej, mogą liczyć na więcej niż tylko atrakcyjne pod względem opłat konto bankowe. Założenie konta oznacza, że otrzymują oni dostęp do prestiżowych kart płatniczych, w tym również kredytowych. To jednak nie wszystko, bo bankowość prywatna sprowadza się do uzyskania przez klienta specjalistycznej pomocy.

Osoby zamożne, które podpiszą umowę o prowadzenie rachunku bankowego z Lion’s Bankiem, mogą liczyć, że otrzymają wsparcie osobistego doradcy. Taki pomoże im opracować strategię zarządzania i inwestowania majątkiem. Dodatkowo będą mieli dostęp do rozbudowanej bankowości internetowej. Korzystając z tej, nie tylko wykonają podstawowe operacje, lecz także wymienią się wiadomościami z osobistym doradcą.

Gdy mowa o bankowości elektronicznej, to Lion’s Bank zdecydował się wprowadzić rozwiązanie umożliwiające klientowi podgląd wszystkich produktów, z których aktualnie korzysta. Dodatkowo ma on możliwość wprowadzić informacje o posiadanych nieruchomościach (np. adres położenia i wartość nieruchomości).

Czy Ty masz szansę na rachunek bankowy w ramach bankowości prywatnej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ