Kryptowaluty są aktywem, które w ostatnich czasach budzi ekscytację pośród inwestorów. Głównie za sprawą potencjalnie wysokich stóp zwrotu sięgających nawet 1000%. Będąc zainteresowanym prowadzeniem inwestycji kryptowalutowych, musisz na samym początku określić, ile chcesz zainwestować. Jak być może zauważyłeś, rynki kryptowalut są dość zmienne, dlatego nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz sobie pozwolić stracić – to solidna rada i zasada, która zagwarantuje ci spokojny sen.

Następnie, powinieneś znaleźć odpowiednią giełdę kryptowalut, która świadczy usługi w Twoim regionie. Do najszerzej dostępnych giełd wymiany fiatów na kryptowaluty i platform brokerskich należą:

  • eToro,
  • Binance,
  • Zonda Exchange,
  • KuCoin
  • Coinbase

Powyższe platformy wyróżniają się tym, że są przyjazne użytkownikom i upraszczają proces zakupu bitcoinów do minimum. Mają również wiele opcji zakupu – możesz kupić BTC za pośrednictwem PayPal (tylko eToro), karty kredytowej lub debetowej czy przelewu bankowego. Więcej giełd, wraz z opisami i recenzjami użytkowników znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl

Idąc dalej, zanim zainwestujesz w bitcoiny, warto wiedzieć, jak utworzyć portfel kryptowalutowy. Niebezpieczne i niezalecane jest trzymanie kryptowaluty na giełdzie, ponieważ środki mogą paść ofiarą ataku hakerskiego, w wyniku którego platforma może nawet zbankrutować i upaść. Poświęć czas, aby dowiedzieć się o portfelach bitcoin i znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla Ciebie. Zaleca się, aby po zdobyciu bitcoinów, jak najszybciej przenieść je do prywatnego portfela i trzymać je tam zabezpieczone, dopóki nie będziesz gotowy, aby je sprzedać (lub dokonać inną operację np. transferu).

Inwestując w bitcoiny warto mieć rękę na pulsie i śledzić zmiany kursu aktywa. Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i niczym niemożliwym jest spadek wartości o 20% w ciągu zaledwie jednego dnia. Do analizowania notowań przydadzą się narzędzia typu KryptoNotowania.pl czy Blockfolio. Ten pierwszy udostępnia ranking wszystkich kryptowalut na rynku, wraz z ich aktualną ceną oraz wykresami. Blockfolio jest aplikacją służącą do minitorowania zmienności w cenach. Cechą charakterystyczną programu są powiadomienia, które można skonfigurować na telefonie (np. w przypadku spadku kursu aktywa o 5%).

Ponadto wszyscy początkujący użytkownicy muszą zostać ostrzeżeni – rynek kryptowalut przyciągnął całą masę oszustów, chcących wyłudzić od inwestorów pieniądze. Nigdy nie inwestuj w cudowne systemy pomnażania pieniędzy czy boty tradingowe obiecujące zysk rzędu 500% w 2 tygodnie. Są to oszustwa, których jedynym zadaniem jest zachęcenie użytkownika do zdeponowania środków na platformach, które są zarejestrowane poza wszelkimi jurysdykcjami. Oczywiście w takim przypadku odzyskanie depozytu graniczy z cudem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ