Mówi się, że sukces tradera zawsze zaczyna się od odpowiedniej platformy brokerskiej. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ dobra, funkcjonalna platforma pozwala na podejmowanie decyzji w warunkach pełnej informacji, z niskimi kosztami otwierania pozycji i całodobowym wsparciem technicznym. Taką platformą jest xStation dostarczana traderom przez renomowanego brokera – firmę XTB.

Autorska platforma transakcyjna

Dom brokerski X-Trade Brokers oddał do dyspozycji klientów autorską platformę transakcyjną xStation. To wersja 5.0 platformy pozwalającej na prowadzenie inwestycji między innymi na rynku Forex i CFD. Warto podkreślić, że broker XTB umożliwia swoim klientom inwestowanie na jednej z dwóch platform. Pierwszą z nich jest wspominana xStation, a drugą MT4, która również cieszy się niebywałą popularnością (więcej o platformach handlowych XTB).

Platforma xStation opiera się na przeglądarce internetowej, dzięki czemu do korzystania z niej klienci nie potrzebują dodatkowego oprogramowania, które należałoby zainstalować na swoim komputerze, smartfonie czy tablecie. Można więc powiedzieć, że mamy tu do czynienia z platformą przeglądarkową, która jest wygodnym rozwiązaniem dla użytkowników i pozwala na znaczne zwiększenie mobilności handlu z poziomu dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową i dostępem do internetu.

Jak zacząć korzystać z platformy?

Platforma xStation dostępna jest dla szerokiej rzeczy użytkowników. Aby móc z niej skorzystać, należy wejść na stronę internetową platformy, pod adresem http://xstation5.xtb.com i wpisać dane do logowania. Wcześniej rzecz jasna należy mieć założone u tego brokera konto live lub konto demo (więcej). Do logowania wymagane jest podanie tylko adresu mailowego oraz ustalonego uprzednio, indywidualnego hasła. Brak konieczności pamiętania swojego numeru rachunku tradera jest bardzo wygodne, a z poziomu platformy traderzy posiadający kilka rachunków mogą bez problemu przełączać się między nimi.

Dowolne modyfikacje platformy

Być może z pozoru możliwość wyboru jednej z dwóch wersji kolorystycznych platformy brokerskiej XTB – xStation 5 wydaje się trywialna, ale dla wielu traderów ma duże znaczenie. Poza tym platformę można w dużym zakresie modyfikować, na przykład personalizując kolorystykę i zapisując szablony na serwerze brokera, dzięki czemu są one dostępne po zalogowaniu się na konto klienta z dowolnego komputera. Rozmiar okien można dowolnie modyfikować, tak jak cały obszar roboczy. Klienci mają przyciski odpowiadające za narzędzia analityczne i dodawanie wskaźników. Trader może szybko zmienić orientację wykresów i personalizować pasek narzędziowy.

Przy obsłudze platformy xStation nie trzeba być doświadczonym traderem, aby znaleźć pożądane opcje. Wszystko to przez to, że rozlokowanie większości funkcji jest intuicyjne, a sama platforma jest przejrzysta.

Jak zawierać transakcje?

Wszystkie dostępne na platformie xStation 5 instrumenty i kwotowania trader może przeglądać w Market Watch – to okno z personalizowanym widokiem, które przedstawia nawet do 3000 oferowanych instrumentów. Dostępna jest w nim dzienna zmiana instrumentów i opcja wyświetlenia bieżącego spreadu.

Po zalogowaniu się do platform xStation 5 klient może zawierać transakcje na rynku Forex i CFD oraz z wykorzystaniem innych instrumentów. Może kliknąć na przycisk z wykresu lub z okna kwotowań, otworzyć okno ze zleceniem lub automatycznie otwierać pozycje, ustawiając zdefiniowanie w pipsach SL i TP przy zawieraniu transakcji z okna Market Watch.

Dodatkowo dostępne są zlecenia oczekujące, które składa się przy klikaniu na wykres w pożądanym miejscu. Zgodnie z istniejącym standardem rynkowym trader może dowolnie modyfikować parametry zleceń na wykresie i aktywować na SL i TP. Ustawiony Trailing Stop pozostaje aktywny nawet jeśli klient wyłączy platformę, ponieważ jego wartość jest zapisywana na serwerze brokera.

Wykresy, wskaźniki i narzędzia

Dla traderów z doświadczeniem, jak i tych, którzy dopiero uczą się inwestowania na rynku Forex, bardzo istotne jest wygodne obsługiwanie wykresów w różnych interwałach czasowych. xStation 5 jak najbardziej na to pozwala. Umożliwia też korzystanie z narzędzi analitycznych nakładanych na wykresy oraz z narzędzi dodatkowych, takich jak kalendarz, statystyki, skaner rynku i wiadomości.

Platforma xStation 5.0 od XTB zaspokaja potrzeby początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych traderów.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ