Jeszcze do niedawna ulubioną destynacją z Ameryki Południowej była Brazylia – roztańczona, pełna plaż i dżungli. Jednak po pierwszym okresie fascynacji odkryto, że Ameryka Południowa ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko ten kraj. W ten sposób powstały między innymi podróże do Boliwii – niezwykłego kraju tysiąca krajobrazów.

Boliwia – ciekawe miejsce na mapie świata

Na początek warto w zasadzie powiedzieć, gdzie położona jest Boliwia. Otóż znajduje się ona pomiędzy Brazylią, Paragwajem. Chile a Peru. Już teraz widać, że jej położenie jest bardzo ciekawe – na styku tak różnych państw, które charakteryzuje nieco inna kultura i zdecydowanie rożne krajobrazy. Boliwia zaś właśnie zachwyca tym, że na swój sposób łączy te kraje.

Krajobrazy w Boliwii

To, co będziemy zwiedzać w Boliwii, to przede wszystkim unikalna przyroda, która zupełnie różni się od siebie w poszczególnych częściach kraju.

Zacznijmy zatem od północnego wschodu – tu mamy do czynienia z końcem Amazonii, a zatem z pięknymi, nieprzebytymi, dziewiczymi dżunglami. Nocleg w takim miejscu będzie stanowił niezapomniane przeżycie.

Boliwia atrakcje turystyczne podczas wycieczki z biurem podróży

Północny zachód to natomiast początkowo ogromne mokradła, na których ustanowiono park narodowy Madidi. Poniżej znajduje się słynne jezioro Titicaca – miejsce świątyń m.in. kapłanek słońca. Znajdziemy tam pozostałości kultury Inków.

Następnie na zachodzie mamy boliwijską część And i możliwość zdobycia wysokich, ośnieżonych szczytów.

Południe zaś znienacka przemienia się w rejon pełen kaktusów i wulkanów. Isla Incahuasi – miejsce prawie półpustynne z wieloma kaktusami zachwyca swoim pięknem wielu turystów. Z kolei zaś Laguna Verde – jezioro z unoszącym się ponad nim wulkanem to unikalna mieszanka grozy i piękna.

Oczywiście warta zwiedzania jest także stolica Boliwii – La Paz. Zachwyt budzi przede wszystkim jej unikalne położenie na zboczach kanionu.

Nie można także zapominać o świetnej kulturze latynoskiej – jej spokoju, braku pośpiechu, uśmiechach i życzliwości. Czy warto zatem jechać do Boliwii? Zdecydowanie tak!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ