Wybór programu magazynowego powinien być poprzedzony chłodną analizą, porównania wszystkich dostępnych ofert.

Dobry program do magazynowania powinien dawać możliwość skorzystania z wersji demonstracyjnej. W przypadku programu płatnego, konieczne jest skorzystanie z wersji demo, ponieważ da nam ona odpowiedź na to, czy program jest łatwy w obsłudze, czy można go obsługiwać w sposób intuicyjny. Jeżeli wyczujemy, że program jest trudny do obsługiwania przez osobę do tego nieprzygotowaną, trzeba liczyć się z faktem, że konieczne będzie wysłanie pracowników na specjalistyczne szkolenia. Trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami ponoszonymi na szkolenia.

Zakupu należy dokonać w sprawdzonych firmach, które posiadają określoną renomę na rynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na fakturę dołączoną do zakupu, czy jest poprawnie sporządzona.

Oferowane programy magazynowe często znajdują się w fazie testowej. Nie wszyscy sprzedawcy informują o tym przed dokonaniem transakcji sprzedaży, dlatego należy dokładnie sprawdzić, jakie firmy do tej pory korzystają z programu będącego obiektem naszego zainteresowania. Ich rekomendacje lub krytyczne słowa na pewno będą dla nas pomocną opinią. Nie warto decydować się na program, wobec którego zachodzi duża wątpliwość, ponieważ zachodzi duże prawdopodobieństwo ciągłych aktualizacji oraz ulepszeń. Będzie to niekorzystnie wpływać na proces pracy magazynu, dlatego lepiej unikać takich scenariuszy.

Firmy oferujące programy wysokiej jakości zapewniają ich użytkownikom dodatkowe wsparcie techniczne. W razie awarii lub innych problemów, nie ma problemów ze skontaktowaniem się z pracownikami działu obsługi klienta i zgłoszenie swoich usterek. Za pomocą specjalistycznych programów typu TeamViewer pracownik działu technicznego będzie miał możliwość „wejścia” na nasz pulpit i rozwiązania wszystkich problematycznych kwestii. Taka opcja pozwala też na szybkie przeszkolenie pracownika oraz wdrożenie w odpowiedni i szybki sposób wszystkich niezbędnych aktualizacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ