Drukarnie cyfrowe, druk cyfrowy – co to jest?

Drukarnie cyfrowe wykorzystują metodę druku cyfrowego, przez co zwykłe drukowanie staje się o wiele szybsze i wydajniejsze. Cyfrowa technologia pozwala na drukowanie wprost z pliku, dzięki czemu możemy zaoszczędzić wiele czasu, gdyż pomijamy bardzo długi okres przygotowawczy. Druk ten najczęściej stosuje się przy małych nakładach. Drukarnie cyfrowe wykorzystują wiele podłoży pod druk od klasycznych papierowych kartek, po skomplikowane podłoża PVC, kartony, papier samoprzylepny czy też podłoża ozdobne. Materiał jest prawie, że dowolny, ale należy pamiętać o tym, że musi być giętki. Drukowanie cyfrowe jest bardzo elastyczne, gdyż zmiany w naszym projekcie możemy edytować i zmieniać w ostatniej chwili, a samo drukowanie może być przerywane i wznawiane w nieskończoność. Dodatkowo nasz druk może być zmieniany na bębnie drukarki przy każdej kolejnej kartce. Druk ten jest bardzo szybki i wydajny, a długość wydruku zależy przede wszystkim od oprawy.

Kiedy warto udać się do drukarni cyfrowej?

Jeśli potrzebujesz swojego wydruku „na już”, jedyną Twoją deską ratunku jest drukarnia cyfrowa, która w bardzo szybki sposób zrealizuje Twoje zamówienie. Druk cyfrowy przede wszystkim wykorzystywany jest przy pełno kolorowych pracach w małym nakładzie, który wymagają szybkiej i elastycznej produkcji. Jest jedynym wyjściem dla prac spersonalizowanych czyli dopasowanych do konkretnych osób. Najczęściej są to zaproszenia, wizytówki, winietki, dyplomy, gdyż wystarczy jedynie zmiana imienia i nazwiska, a cała reszta może pozostać bez zmian. Druk cyfrowy pozwala także w łatwy sposób realizować projekty graficzne.

Drukarnie cyfrowe nawet w internecie!

Nie musisz wychodzić z domu, a wydruk trafi do Ciebie. Wystarczy zamówić online swój projekt, a kurier przywiezie wydruk pod Twoje drzwi. Jeśli nie masz ochoty wychodzić z własnego domu lub firmy, a chcesz wydrukować jedną z wyżej opisanych rzeczy, wystarczy chwilę poszukać w internecie, gdzie ofert takich drukarni jest bardzo dużo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ