Konto w banku było niegdyś luksusem, na który mogli pozwolić sobie wyłącznie najbogatsi. Z czasem usługi bankowe stały się osiągalne „dla mas”. Dziś niemal każdy z nas posiada własne konto bankowe, na które przelewana jest wypłata z zakładu pracy czy emerytura. Większości z nas wydaje się, że posiadanie konta bankowego wiąże się z opłatami za jego prowadzenie oraz za korzystanie z niego. Faktycznie sytuacja wygląda nieco inaczej. Okazuje się, że na posiadaniu konta idzie całkiem dobrze zarobić – w skrajnych przypadkach nawet tysiąc złotych.

Inwestycje w konta bankowe

Wiele banków pragnie przyciągnąć do siebie nowych klientów. Jednym ze sposobów na pozyskanie nowych klientów jest zaoferowanie kont bankowych, na których można zarobić. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc otrzymać dodatkowe pieniądze? Każdy bank określa je indywidualnie dla swoich klientów. Wymagania stawiane przez banki nie są najczęściej specjalnie wyśrubowane. Zazwyczaj wystarczy zagwarantować przelewy na konto w wysokości około tysiąca złotych co miesiąc oraz spełnić dodatkowy warunek, który najczęściej dotyczy zakupów lub korzystania z karty.

Pieniądze, inwestycje, oszczędności

Tego typu programy pozwalają tak naprawdę na pozyskanie dodatkowych oszczędności. Przecież i tak wydajemy pieniądze na codzienne zakupy w markecie czy na stacji benzynowej. Płacąc z konta które objęte jest promocją wydajemy przecież tyle samo i jednocześnie możemy otrzymać zwrot. Pozwala to na zarobienie dodatkowych kilkuset złotych za każde tego typu konto bankowe.

Jak widać, posiadanie konta bankowego nie zawsze musi wiązać się wyłącznie z opłatami. W niektórych przypadkach idzie na tym całkiem nieźle zarobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ