Praca zdalna, czyli praca w domu, to marzenie wielu ludzi, które obecnie spełnia się dosyć często. Coraz więcej firm rezygnuje z organizowania powierzchni biurowej do codziennej pracy na rzecz łączenia pracy zdalnej z możliwością sporadycznych spotkań pracowników. Takie rozwiązanie ma niemal same zalety, szczególnie wtedy, kiedy znajdziemy dobrą ofertę firmy coworkingowej.

Plusy pracy zdalnej

Praca zdalna stała się niejako symbolem nowoczesnej organizacji pracy, która dąży do wdrażania rozwiązań maksymalizujących możliwość efektywnego wykorzystania czasu. Pracownicy pracujący w domu nie tracą czasu ani pieniędzy na dojazdy do biura, a firma może przeznaczyć środki finansowe, które musiałaby wydać na utrzymanie powierzchni biurowej, na inne, ważne cele.

Niepotrzebne biuro?

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie trzeba spotykać się z pracownikami. Jest to wręcz konieczność, np. w przypadku rekrutacji nowej osoby, omówienia ważnego projektu lub zwykłej integracji zespołu, który zazwyczaj wymienia się jedynie mailami lub telefonami. Tutaj z pomocą przychodzi firma coworkingowa w Krakowie, czyli firma, która zapewnia wirtualne biuro w firmie PointOffice, wynajem sal konferencyjnych i biurek na godziny oraz wsparcie administracyjne, np. w postaci sekretariatu.

Coworking – czy to się opłaca?

Firmy opierające swoją działalność na pracy zdalnej nie muszą generować dodatkowych kosztów w postaci utrzymania powierzchni biurowej. W przypadku konieczności spotkania z pracownikami, można wynająć salę konferencyjną na godziny, co nie tylko ograniczy koszty, ale jest świetnym sposobem na utrzymanie porządku na spotkaniu tak, aby zmieścić się w określonym czasie.

Oferta firmy coworkingowej powinna być na tyle szeroka, aby znalazły się w niej te elementy, które odpowiadają potrzebom naszej firmy. Pracując w Krakowie lub jego okolicach, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Point Office. Proponuje ona nie tylko biuro na wynajem czy biurko na godziny, ale również możliwość wynajęcia adresu na potrzeby rejestracji firmy, obsługę sekretariatu oraz opiekę nad korespondencją i telefonami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ