Rosnące potrzeby rynku transportowego stawiają przed właścicielami flot samochodowych coraz wyższe wymagania. „Czas to pieniądz” – mówi przysłowie i wydajność floty ma niewątpliwy pływ na satysfakcję klientów i redukcję kosztów. Ale o dzisiejszych czasach i w obecnej sytuacji geopolitycznej warto wziąć pod uwagę także inne czynniki, które mogą mieć wpływ, oprócz efektywnego zarządzania flotą, także na bezpieczeństwo pracowników, sprzętu oraz przewożonych towarów. Warto zatem sięgnąć po gotowe dedykowane rozwiązania technologiczne, dzięki którym skrócimy czas bezpiecznej dostawy przesyłki, co pomoże rozwinąć działalność i z pewnością zwiększy konkurencyjność firmy na rynku.

Zarządzanie flotą samochodową

Dzięki temu, że informacja odnośnie położenia kierowcy i towaru przekazywana jest w czasie rzeczywistym, umożliwia to osobom zarządzającym transportem podejmowanie jak najkorzystniejszych decyzji, które z kolei mają wpływ na efektywne działanie całej floty, zapewnią dalszy rozwój działalności, a więc i sukces. Urządzenia wyposażone w nadajniki GPS stosowane w transporcie gwarantują odpowiednie rozwiązania dostosowane do potrzeb wszelkiego rodzaju i wielkości flot.

Efektywne zarządzanie flotą

Monitoring floty pojazdów zapewnia właściwą i bardziej efektywną kontrolę nad flotą, co przekłada się odpowiednio na zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności: kosztu eksploatacji pojazdów, oszczędza czas pracowników, a także pomaga zredukować wydatki związane z paliwem. Ponadto umożliwia osobom zarządzającym transportem podejmowanie właściwych decyzji w najkrótszym możliwym czasie w oparciu o najbardziej aktualne dane odnośnie lokalizacji kierowcy, co w ostatecznie zwiększa ogólną efektywność całego procesu.

Bezpieczeństwo towaru i pasażerów

Dane odnośnie położenia samochodu przekazywane są operatorom w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, że osoba zarządzająca flotą ma stały wgląd w dokładne położeć postojów, a także jest w stanie monitorować różne jego parametry, takie jak na przykład wielkość spalania, analizę stylu jazdy i czasu pracy kierowców czy pomiarów poszczególnych parametrów, jak na przykład temperatura w lukach towarowych, może natychmiastowo reagować na wszelkie niespodziewane czy niebezpieczne sytuacje. Pomaga to uniknąć potencjalnych strat finansowych związanych z uszkodzeniem pojazdu, zniszczeniem lub kradzieżą towaru lub innych szkód, w tym tych związanych ze zdrowiem kierowcy lub pasażerów.

Bezpieczne i efektywne wykorzystanie samochodu

Ponieważ wszystkie informacje odnośnie położenia i parametrów samochodu przekazywane są osobom zarządzającym flotą w czasie rzeczywistym, ma to wpływ na efektywność pracy zarówno osób zarządzających, jak i kierowców. Nie bez znaczenia jest również ogólne bezpieczeństwo samochodu. W przypadku jego kradzieży zastosowane rozwiązania umożliwiają zdalną blokadę zapłonu, a jeśli auto mimo wszystko zostanie skradzione, niezbędne informacje odnośnie jego stanu i położenia zostaną przekazane właścicielowi, dzięki czemu możliwe będzie szybkie odzyskanie własności.

Źródło: TomTom Telematics – Bezpieczna jazda

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ