Firma produkcyjna to przedsiębiorstwo czerpiące gros swoich dochodów bezpośrednio z produkowania konkretnych wyrobów. Niemniej produkcja ta nie byłaby możliwa, gdyby nie umiejętne zarządzanie gospodarką magazynową. Poniżej przedstawimy optymalne funkcje idealnej aplikacji magazynowej, wykorzystywanej w codziennym funkcjonowaniu firmy o charakterze produkcyjnym.

Zarządzanie magazynem

W firmach produkcyjnych magazyn jest bardzo rozbudowany. Mamy tu do czynienia z produktami, będącymi na różnym etapie procesu technologicznego. W idealnym programie magazynowym dla firm produkcyjnych, będzie istniała możliwość stworzenia kilku magazynów o zróżnicowanej hierarchii, których struktura będzie zależna od pełnionej w przedsiębiorstwie funkcji. Co więcej, wspomniane narzędzie musi umożliwiać swobodną rotację poszczególnych artykułów pomiędzy wspomnianymi magazynami i sporządzanie odpowiednich dokumentów.

Szybka ewidencja produktów w magazynie

Idealny program magazynowy dla firm o profilu produkcyjnym, powinien posiadać funkcję szybkiego przeliczania wartości produktów, będących na różnych etapach produkcji. Najlepiej, jeśli problem ten rozwiązywany jest za pomocą współczynników, rzecz jasna wcześniej definiowanych przez użytkownika aplikacji. Możemy na przykład wprowadzić kwotę bazową (będącą wartością detalu w stanie surowym) i obliczać na podstawie jej i określonego współczynnika wartość poszczególnych produktów.

Magazyn roboczy

W firmie produkcyjnej bardzo istotne jest wprowadzenie tak zwanego magazynu roboczego, w którym przechowywane są elementy niezbędne do prowadzenia dalszego procesu wytwórczego. Funkcja ta powinna istnieć również w aplikacji magazynowej i powinna mieć formę zewnętrznego, wirtualnego magazynu, w żaden sposób nie sprzężonym z magazynem głównym. Oczywiście wszystkie przyjęcia i wydania towarów również i tu powinny być bardzo dokładnie ewidencjonowane.

Jeśli szukasz aplikacji, która spełni te wymagania, zajrzyj na stronę lomag.pl. Aplikacja Lomag to narzędzie, które jest dostosowane do różnych firm o zróżnicowanej wielkości i profilu.

lomag

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ