Gdy pragniesz zacząć inwestować na giełdzie walutowej Forex za pośrednictwem różnych brokerów, w takim przypadku warto pamiętać o tym, że niesie on ze sobą spore ryzyko związane z grą. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju strategie, które są skupione na zwiększeniu prawdopodobieństwa zysków. Wśród nich do wyboru mamy też teorie nazywane Price Action oraz fal Elliotta.

Obecnie do wyboru mamy wiele strategii grania na Forexie, ale najważniejsze jest zdanie sobie sprawy z tego, że nie ma strategii idealnej, która zawsze będzie przynosiła zyski. Strategie te w sposób mniej lub też bardziej wyczerpujący prezentują, jak należy prowadzić transakcje, aby móc uzyskać dobre wyniki. W ten sposób gra na Forex może stać się bardziej efektywna, niemniej nie jest to gwarantowane.

Strategia Price Action

Opiera się ona przede wszystkim na czystym wykresie cenowym dla walut. Inwestor nie powinien brać wtedy pod uwagę innych wskaźników dotyczących zmian wartości walut, które są pochodnymi cen. To powoduje, że gra na Forex jest też łatwiejsza, szczególnie dla początkujących graczy, gdyż nie wymaga brania pod uwagę tak wielu zmiennych.

Poprzez bazowanie tylko na czystym wykresie inwestor może planować, kiedy cena pójdzie w dół, a kiedy w górę, a następnie na podstawie swoich przewidywań podejmować decyzje o otwieraniu i zamykaniu pozycji.

Teoria fal Elliotta

To teoria odnosząca się do wielu rodzajów inwestycji, nie tylko do Forexa. Została opracowana przez amerykańskiego księgowego Ralpha Elliotta. Zakłada ona, że rynek finansowy ma tylko określoną liczbę dołków i szczytów, dlatego też inwestor powinien tak podejmować swoje decyzje, żeby odpowiadały one falom spadków i wzrostów. Wobec tego kupować powinien wtedy, gdy wykres spada i ceny są niższe, natomiast sprzedawać, gdy cena będzie atrakcyjna i można zarobić najwięcej.

Oczywiście, kluczowe jest wybieranie tych momentów, w których transakcje należy podejmować. Aby łatwiej wykorzystać tę teorię, można też bazować na specjalnych narzędziach na platformach inwestycyjnych, czyli oscylatorach, które porównują tempo zmian fal.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ