Jeżeli jesteś właścicielem restauracji lub sklepu, z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy dobrym pomysłem będzie wprowadzenie specjalnych uniformów dla Twoich pracowników. Z tej taktyki od lat korzystają przecież międzynarodowi giganci, tacy jak IKEA, DHL czy chociażby bary szybkiej obsługi – Burger King, McDonald’s lub KFC. Czy oznacza to, że Ty również powinieneś zainwestować w koszulki z nadrukiem z logo Twojej firmy? W tym artykule znajdziesz 6 kwestii, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

1. Firmowe koszulki z nadrukiem to tanie narzędzie marketingu lokalnego

Firmowa odzież to świetna metoda na budowanie świadomości Twojej marki w najbliższym otoczeniu. Firmowe koszulki z nadrukiem oswoją z Twoją identyfikacją wizualną wszystkie osoby, które będą miały kontakt z Twoimi pracownikami – niezależnie od tego, czy dostrzegą ich przed sklepem, w trakcie przerwy na lancz czy podczas doręczania przesyłki.

2. Odróżniają pracowników od klientów

Z pewnością nie raz znalazłeś się w sytuacji, w której chciałeś zadać pytanie pracownikowi sklepu, ale nie byłeś w stanie odróżnić go od zwykłych klientów. A wystarczyłoby przecież, gdyby miał na sobie koszulkę z nadrukiem informującą, że tu pracuje! Jeżeli zawczasu pomyślisz o tej kwestii, będziesz mieć pewność, że Twoi klienci nigdy nie napotkają podobnych problemów.

3. Pracują na Twój employer branding

centrum handlowe

Jednym z najważniejszych powodów, dla których współcześni przedsiębiorcy decydują się na wprowadzenie uniformów pracowniczych, jest chęć wytworzenia wśród swoich pracowników ducha gry zespołowej. Ta teza ma silne poparcie w badaniach. Wykazały one, że pracownicy noszący uniformy rozwijają znacznie mocniejsze poczucie wspólnoty ze swoimi kolegami z pracy. Owocuje to efektywniejszą pracą w grupach, a co za tym idzie – lepszą wydajnością całego zespołu. Co więcej, jednakowe koszulki z nadrukiem osłabiają poczucie hierarchii – żaden z pracowników nie wyróżnia się przecież na tle innych.

4. Koszulki z nadrukiem niskiej jakości staną się plamą na honorze

Mimo wielu zalet, koszulki z nadrukiem jako element ubioru Twoich pracowników mają również kilka wad. Przede wszystkim – jeżeli będą źle skrojone lub uszyte z niewłaściwych materiałów, możesz być pewny, że Twoi pracownicy szybko zaczną się wzbraniać przed ich noszeniem. Sam przecież również nie chciałbyś codziennie wkładać koszulki z gryzącej tkaniny lub takiej, która z powodu niefortunnego kroju dodaje Ci optycznie kilogramów. Wybierając ubrania dla swoich pracowników nie kieruj się więc jedynie ich ceną, ale również jakością wykonania.

5. To dodatkowy koszt

W wielu branżach proste koszulki z nadrukiem to niestety dopiero początek długiej listy zakupów. Zmieniające się pory roku sprawiają, że w skład firmowego uniformu kuriera lub pracownika magazynu czy na przykład kierowcy, oprócz t-shirtu powinien wejść również sweter, polar lub kamizelka. To oczywiście rodzi dodatkowe koszty, na które niestety nie każdego stać. Szczególnie mniejsze firmy będą miały problem z pokryciem wydatków związanych ze skompletowaniem firmowych uniformów. Z początku można zainwestować jedynie w koszulki, a sklep https://ideashirt.pl/ daje upust przy większym zamówieniu.

6. Firmowe koszulki z nadrukiem mogą budzić sprzeciw pracowników

koszulki

Z odzieżą pracowniczą jest jak z mundurkami w szkole. Nie wszyscy lubią je nosić. Istnieje więc szansa, że niektóre zatrudnione przez Ciebie osoby nie ucieszą się wcale na wieść o wprowadzeniu uniformów. Być może część z nich po jakimś czasie zacznie się buntować przeciwko jednakowym strojom, co może doprowadzić do pogorszenia ogólnej atmosfery panującej w pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie zastanów się więc, z jaką reakcją może spotkać się Twój pomysł.

Mimo kilku wątpliwości, jakie rodzi kwestia pracowniczych uniformów, trudno jednak przecenić ich zalety. Łączą zespół, ułatwiają klientom identyfikację obsługi i wpływają na rozpoznawalność Twojej marki. Ważne jednak, aby zadbać o ich jakość wykonania. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoi pracownicy będą nosić je z przyjemnością.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ