Myślisz o finansowym zabezpieczeniu przyszłości swojego dziecka? Zastanów się nad podpisaniem dopasowanej do potrzeb umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Wydatki na dziecko rosną wraz z jego wiekiem. Utrzymanie potomka w trakcie studiów lub zapewnienie mu mieszkania na start wiąże się z wysokimi kosztami. Nie każdego rodzica stać na takie wsparcie. Warto oszczędzać już od pierwszego dnia życia dziecka, by w przyszłości uzbierać całkiem spory kapitał. Sprawdź, jak to zrobić.

Rodzaje ubezpieczeń z myślą o dziecku

Można wybrać ubezpieczenie na życie dla dziecka, które zapewni mu najlepszy start w przyszłość. Obok ubezpieczeń posagowych dostępne są również polisy inwestycyjne oraz na życie i dożycie. Polisy różnią się od siebie szczegółami. Ważne byś je poznał i wybrał najlepszą opcję dla swojego potomka. Z pewnością nie powinieneś się spieszyć – lepiej dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw każdego produktu – będziesz korzystał z niego przez wiele lat.

Polisa posagowa, czyli kapitał na przyszłość 

Twoim głównym celem jest stworzenie dziecku solidnego zaplecza finansowego? Nie chcesz, aby brak pieniędzy przekreślił jego marzenia? W takim razie polisa posagowa będzie najlepszym rozwiązaniem. Opłacając np. co miesiąc lub kwartalnie składkę, możesz liczyć, że Twoje dziecko po osiągnięciu pełnoletniości otrzyma zastrzyk gotówki. Wysokość składki powinieneś dobrać tak, aby po np. 20 latach trwania umowy wypłacone środki wystarczyły na pokrycie wydatków związanych na przykład ze studiami.

Polisa posagowa to kapitał na przyszłość, ale nie tylko. Większość ubezpieczycieli gwarantuje również wypłatę środków w przypadku śmierci rodziców. Wówczas uposażonemu  wypłacana jest renta, dzięki której może on się utrzymać bez pomocy dalszej rodziny.

A może polisa inwestycyjna?

Za alternatywę dla polisy posagowej można uznać polisę inwestycyjną. Ten produkt jest o tyle ciekawy, że możesz samodzielnie ukształtować skład portfela inwestycyjnego. Gdy nie masz wiedzy w tym zakresie, możesz zdać się na specjalistów. Wpłacając co miesiąc określoną kwotę możesz liczyć, że w przyszłości oszczędności będą znaczne. Będzie to kapitał na przyszłość dla Twojego dziecka, który będzie  mogło przeznaczyć na dowolny cel.

A może tradycyjne ubezpieczenie na życie?

Jako rodzic masz obowiązek utrzymać swoje dziecko. Czy zastanawiałeś się, jakby poradziło sobie, gdyby Ciebie zabrakło? Chcąc zabezpieczyć dziecko, powinieneś wybrać tradycyjne ubezpieczenie na życie dla dziecka i ewentualnie na dożycie. Podpisując taką umowę i regularnie opłacając składki możesz mieć pewność, że Twoi najbliżsi nie zostaną bez finansowej poduszki, gdy odejdziesz lub dowiesz się o ciężkiej chorobie, która uniemożliwi Ci kontynuowanie życia zawodowego.

Wybierając opcję ochronną, jako uposażonego możesz wskazać swoje dziecko. Jeżeli zaś dożyjesz wieku emerytalnego, będziesz pobierał świadczenie emerytalne, dzięki któremu w dalszym ciągu będziesz mógł wspierać finansowo swojego potomka.

Ubezpieczenie na życie – kliknij i dowiedz się więcej. 

Przemyśl zanim podpiszesz

Aby wybrać ubezpieczenie gwarantujące finansowe zabezpieczenie dziecka, nie powinieneś się śpieszyć. Zapoznaj się z co najmniej kilkoma produktami różnych ubezpieczycieli, sprawdź opinie innych klientów i przemyśl swoje potrzeby – wtedy będziesz miał pewność, że wybrałeś najkorzystniejszą opcję. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ