Dzisiejsza gospodarka opiera się na konkurowaniu ze sobą przedsiębiorstw z całego świata. Duże firmy mogąc wybierać współpracowników z całej globalnej wioski starają się zawsze znaleźć takiego dostawcę, który najlepiej spełni ich wszystkie wymagania.

Aby móc obiektywnie porównać potencjalnych partnerów konieczne są dane pochodzące z niezależnego źródła. Takich informacji o dostawcach mogą dostarczyć raporty z audytów technicznych.

Na czym polega audyt dostawców?

Podczas tego typu kontroli audytor sprawdza przebieg procesów produkcyjnych i wydajności zakładu. W trakcie audytu dostawców oceniana jest polityka działania oraz procedury. Na podstawie zgromadzonych danych przeprowadzana jest analiza, na podstawie której określa się, czy zakład jest w stanie wytwarzać produkty o określonym poziomie jakości. Przeprowadzenie kontroli ma za zadanie pomagać detalistom oraz dostawcom w podejmowaniu współpracy i poprawie wydajności. Jest to możliwe dzięki formułowaniu szczegółowych postanowień, które w sposób klarowny obrazują mocne strony dostawcy i wskazują możliwości rozwoju. Więcej o audytach dostawców można przeczytać na stronie:  http://www.bureauveritas.pl/services+sheet/ocena+sprzedawcow+i+audyty+techniczne

Zgodnie z jakimi standardami przeprowadzane są audyty dostawców?

Zależnie od położenia zakładu, branży i wdrożonych w nim systemów, istnieje wiele różnych standardów, na których opierają się audytorzy podczas audytu dostawców. Są to przede wszystkim  przepisy stowarzyszenia American Association of Textile Chemists and Colorists (AATCC), komisji Consumer Product Safety Commission (CPSC), komisji Federal Trade Commission (FTC), organizacji International Organization for Standardization (ISO). Osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie audytów technicznych w danym obszarze są specjalistami należącymi do stowarzyszeń branżowych. Dzięki czemu doskonale rozumieją funkcjonowanie zakładów produkcyjnych, znają wytyczne poszczególnych standardów oraz posiadają aktualną wiedzę z danej dziedziny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ