Każdemu z nas zdarzyło się zgubić telefon – w końcu zawsze zabieramy go ze sobą. Wystarczy chwila nieuwagi, aby pozostawić go w sklepie, w restauracji czy na ławce w parku. Smartfon może nam po prostu bezwiednie wypaść z kieszeni lub co gorsza – możemy stać się ofiarą kradzieży. To prawda, że takie sytuacje są niezwykle stresujące, jednak nie musisz od razu wpadać w panikę. Nie wszystko jeszcze stracone – zawsze możesz skorzystać z narzędzi do odszukiwania swojego telefonu. Na czym polega ich funkcjonowanie?

Zgubiony telefon – co powinieneś zrobić?

Jeżeli zdajesz sobie sprawę, że nagle nie masz swojego telefonu w zasięgu wzroku, z pewnością ogarniają Cię bardzo intensywne emocje. W końcu w dzisiejszych czasach smartfon jest dla nas wszystkim – znajdują się w nim kontakty, prywatne zdjęcia, historie rozmów oraz dokumenty. Utrata tych danych jest nie tylko bolesna, ale też może spowodować problemy na gruncie biznesowym. Nie musisz jednak czuć się bezrady, istnieją skuteczne sposoby, aby odnaleźć zgubiony telefon – nieważne czy chodzi o smartfony powystawowe z Androidem czy też iPhone. Coraz więcej producentów telefonów wyposaża swoje urządzenia w możliwość odszukania ich – w zależności od modelu mogą to być nieco zróżnicowane mechanizmy, jednak ich celem jest zlokalizowanie zagubionego sprzętu. Jednym sposobem jest lokalizacja urządzenia z pomocą konta Google – prawie każdy użytkownika Androida ma taką możliwość, dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu. Aby się to udało, w smartfonie powinna być włączona lokalizacja, musi być zalogowany na koncie Google oraz mieć dostęp do Internetu. A co zrobić, jeżeli telefon się rozładował? W dalszym ciągu nie wszystko stracone, ponieważ smartfony zapamiętują swoją ostatnią lokalizację. Aby go odszukać należy wejść w przeglądarkę internetową w swoim komputerze i wpisać hasło „znajdź telefon”. Wtedy wystarczy zalogować się na konto Google a ukaże nam się jego bieżąca lokalizacja. Inną opcją może być uruchomienie sygnału dźwiękowego, zablokowanie urządzenia, wymazanie jego zawartości czy też wyświetlenie wiadomości na ekranie startowym.

Lokalizacja iPhone – co warto wiedzieć?

Lokalizacja iPhone’a także jest możliwa. Posiadają one analogiczną funkcje jak telefony z Androidem, która oparta jest na systemie operacyjnym iOS. Lokalizacja w takiej sytuacji odbywa się za pomocą chmury iCloud, która także niemal zawsze jest aktywna, jeżeli z niej korzystamy. Aby odnaleźć zagubiony telefon należy jednak aktywować wcześniej funkcje „Znajdź mój iPhone”. Telefon odnajdujemy za pomocą strony Internetowej iCloud.com/find. Po wejściu na nią podajemy Apple ID, a następnie jesteśmy w stanie zobaczyć aktualną lokalizację telefonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ