Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Nic dziwnego, dzięki niemu można odzyskać pełną ostrość widzenia bez noszenia okularów czy soczewek. Według luźnych statystyk już prawie połowa Polaków cierpi na różnego rodzaju wady wzroku. Krótkowzroczność nazywana bywa nawet dolegliwością współczesnej cywilizacji. Jeżeli i Ty marzysz o pozbyciu się okularów, dowiedz się nieco więcej na temat tej nowatorskiej metody.

Czym jest laserowa korekcja wad wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to bezpieczny oraz prosty zabieg, który pozwala odzyskać pełną sprawność wzroku. Polega na modelowaniu rogówki pacjenta, w taki sposób, aby zredukować występującą wadę. Efekty zauważalne są od razu po zakończeniu zabiegu. Cały proces przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą kropli znieczulających, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny. Przed zabiegiem lekarz wykorzystuje tzw. rozwórkę, aby zabezpieczyć powieki pacjenta przed mruganiem. Następnie jest on proszony o patrzenie się w oświetlony punkt. Korekcje wzroku przeprowadza się za pomocą nowatorskiej maszyny, która przerywa zabieg, jeżeli pacjent spojrzy w inne miejsce, a następnie wraca do niego po prawidłowym ustawieniu oka. Cały proces jest zupełnie bezdotykowy – laser usuwa nabłonek z rogówki oraz modeluje ją, aby trwale pozbyć się wady wzroku. Całość trwa zaledwie kilkanaście sekund, chociaż przygotowywanie do zabiegu zajmuje nieco więcej czasu. Korygowane jest najpierw jedno oko, a następnie drugie w czasie trwania jednej sesji. Na samym końcu pacjent zakłada na kilka dni specjalne soczewki, które pełnią funkcje opatrunku i umożliwiają bezpieczne odnowienie się nabłonka.

Laserowa korekcja wzroku – co warto o niej wiedzieć?

Chociaż laserowa korekcja wzroku jest bardzo popularną alternatywą dla okularów i soczewek, nie każdy kwalifikuje się do zabiegu. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością oraz astygmatyzmem. Przeprowadza się go raz na całe życie, co nie oznacza, że pacjent już nigdy nie będzie nosił okularów, ponieważ wraz z wiekiem może pojawić się u niego fizjologiczna presbiopia. Zabieg laserowej korekcji wzroku wskazany jest u osób, których wada jest stabilna, dlatego nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, kiedy to hormony mogą wpływać na jej zmianę. Pacjent musi też mieć ukończone 19-20 lat. Aby zakwalifikować się na zabieg, należy poddać się dużej ilości szczegółowych badań, dopiero po ich wykonaniu lekarz może podjąć decyzje czy wykonanie zabiegu przyniesie pożądane efekty i jest bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ