Naukę angielskiego od podstaw

0
549

Angielski ma prosty alfabet i wszystkie litery są równe. Język polski ma oczywiście polskie znaki, w angielskim brakuje ą, ę, ś, ć, więc nauka angielskiego alfabetu jest znacznie prostsza.

Alfabet angielski jest banalny, niemniej powinien to być pierwszy krok w twojej nauce angielskiego. Jest prosty, ale bardzo przydatny. Jeśli porównamy więc angielski alfabet to alfabetu polskiego, alfabetu rosyjskiego czy choćby alfabety francuskiego, okaże się że mimo że czyta się literki inaczej niż na to wygląda, angielski alfabet jest jednym z najprostszych na świecie.

Czy musisz uczyć się alfabetu angielskiego

Alfabet angielski otwiera ci drzwi do spellingu, czyli sztuki literowania. Wiemy że w języku polskim jest to dla nas łatwe, niemniej w języku angielskim nawet zaawansowani użytkownicy języka angielskiego mają z tym nielada kłopot. Spelling, czyli literowanie bardzo przydaje się w życiu. Bardzo często trzeba coś przeliterować, szczególnie że np nasze polskie nazwiska nie są łatwe. Wyobraźmy sobie że mieszkamy w UK i musimy podać nasz adres, nazwisko. To właśnie wtedy przydaje się literowanie i znajomość alfabetu angielskiego.

Konkursy z literowania słów

Wiecie że na całym świecie co roku odbywają się konkursy literowania słówek? Nazywa się to Spelling Bee i polega na literowaniu trudnych słów. Jak wiemy, po angielsku czyta się i pisze zupełnie inaczej, więc taki konkurs nie należy do łatwych. Najstarsza wzmianka o konkursie literowania ma już ponad dwieście lat. Co ciekawe, w konkursach tych nie tylko dzieci uczestniczą, ale w rywalizację słowną angażują się też uczniowe starszych klas czy nawet dorośli.

W Polsce nie ma zabaw z literami alfabetu, poza grą szubienica. Jest ona jednak zupełnie inna niż spelling bee i polega na zgadywaniu słów, a nie sprawdza znajomości liter alfabetu.

W internecie jest wiele ćwiczeń sprawdzających znajomość alfabetu – warto je porobić, gdyż alfabet angielski przyda się nie tylko w szkole, ale i w pracy. Wyobraźmy sobie że pracujemy w IT i podają nam nazwę serwera FSS32GTs. Tego się nie da przeczytać, to trzeba przeliterować!

Życzymy więc miłej nauki alfabetu angielskiego. To się przyda!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ