Program Erasmus to jedna z najbardziej znanych wymian studenckich w europie. Pozwala na wymianę kulturową oraz dzielenie się wiedzą ludziom z kilkudziesięciu krajów. Czym konkretnie jest Erasmus? Jakie warunki trzeba spełnić, aby pojechać na wymianę?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/program-erasmus-czy-wymiana-studencka-sie-oplaca/

Czym jest program Erasmus?

Program ten pozwala na wyjazd studentów za granicę na wymianę uczelnianą bądź w ramach stażu. Wyjazd może trwać od 2 miesięcy do 12 miesięcy. Student może wybierać z krajów należących do Unii Europejskiej, a także Turcji, Macedonii, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu. Ponadto niekiedy zdarza się możliwość wyjazdu także do innych krajów w ramach większej współpracy.

Erasmus przeznaczony jest dla osób do 30 roku życia, a nie tylko dla studentów. Warto wziąć to pod uwagę. W takiej sytuacji pozostają jedynie praktyki.

Celem programu Erasmus jest poszerzenie wiedzy, wymiana kulturowa, a także nawiązanie współpracy międzykulturowej. Ponadto program wspiera mobilność międzynarodową. Dzieję się tak ponieważ student wyjeżdżający w ramach tego programu uzyskuje dofinansowanie dzięki czemu nawet osoby mniej zamożne mają szansę na edukację za granicą.

Zalety programu Erasmus

Jedną z największych zalet programu jest uzyskanie dofinansowania. Jest ono zależne od kraju, do którego pojedziemy. Wszelkie informacje na ten temat powinny znajdować się na stronie uczelni.

Ponadto Erasmus umożliwia naukę u światowej sławy wykładowców. Mamy możliwość zapoznania się z różnym podejściem do niektórych kwestii edukacyjnych. Ponadto możemy zyskać inną perspektywę kulturową co jest szczególnie ważne na kierunkach społecznych.

Jest to także idealna opcja na podszkolenie języka. Zarówno angielskiego, którym będziemy się posługiwać na uczelni jak i kraju, do którego wyjedziemy. Korzystają z tego zwłaszcza studenci filologii obcych. Mają możliwość obcowania z kilkoma językami, których się aktualnie uczą.

Nie zapomnijmy o najważniejszym czyli przyjaźniach na całe życie. W ramach wymiany poznajemy także inne osoby, które przyjechały do tego samego kraju i uczelni co my. Kiedy będziemy spędzać z tymi ludźmi semestr lub dwa na pewno zawiążą się pewne przyjaźnie.

Zobacz też: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/staz-a-praktyka-podobienstwa-roznice/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ