Zawód ten kojarzony jest z prestiżem, sztuczkami sądowymi, a także ludźmi sukcesu. Jest to bowiem zawód elitarny, ale z drugiej strony bardzo wymagający. Możemy przekonać się o tym już na etapie studiów. Przed rozpoczęciem pracy nauka na takie stanowisko również jest bardzo wymagająca. Jeżeli jednak interesuje na sprawę, a także czujemy, że jest to rodzaj profesji, w której powinniśmy spróbować swoich sił. To nic nie stoi nam na przeszkodzie! Co należy jednak zrobić i jakie kroki podjąć, aby zostać adwokatem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-adwokatem/

Jakie studia wybrać? – Adwokat i studia prawnicze

Pierwszym krokiem jest ukończenie studiów prawniczych. Będzie to etap trwający 5 lat, a po takim czasie nadal nie posiadamy uprawnień do pracy w zawodzie. Będzie to czas rzetelnej oraz wymagającej nauki. Absolwenci, bardzo często przyznają, że najcięższym etapem studiów jest pierwszy rok. Egzamin z prawa rzymskiego stał się zmorą, która przeszła do historii studiów prawniczych. Pozostałe lata jest to przygotowane do zawodu. Podczas studiów Poznajemy tajniki prawne, ich zasady, źródła historyczne, a także wybieramy interesujący nas specjalizacje.

Egzamin konkursowy – aplikacja adwokacka

Po studiach nadchodzi czas na zaliczenie aplikacja adwokacka. Jest to Proces kilkuetapowy, dzięki któremu uzyskamy uprawnienia oraz Podejmiemy praktyki zawodowe jako adwokat. Nabór na aplikację rozpoczyna się we wrześniu. Musimy złożyć wymaganą dokumentację, a przede wszystkim dyplom zdobyty po ukończeniu studiów prawniczych. Kolejnym krokiem będzie egzamin konkursowy. Jest on w formie testu, trwa 4 godziny i składa się z 50 pytań. Karty ukończony rok aplikacji adwokackiej musi być zakończone kolokwium. Całość kończy się egzaminem zawodowym, który składa się z egzaminu stół pytań oraz 4 zadań do wykonania. Łączy on w sobie prawo cywilne, karne, gospodarcze i administracyjne.

Zobacz też: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zostac-psychologiem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ