Od kilku lat w naszym kraju odnotowujemy tak zwany rynek pracy pracownika. W wielu branżach to właśnie pracownicy dyktują warunki. Pracodawcy mają problem nie tylko z samym znalezieniem osób do pracy, ale również z ich utrzymaniem. Brak pracowników wiąże się z utrudnieniem pracy firmy, brakiem możliwości skorzystania z atrakcyjnego zamówienia czy kontraktu. Do tego sam proces rekrutacji zabiera wiele czasu. Dlatego firmom borykającym się z takimi trudnościami zaleca się skorzystanie z usług agencji zatrudnienia.

Która agencja zatrudnienia cieszy się największą popularnością?

Podczas poszukiwań godnej zaufania agencji zatrudnienia, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy. Najlepsze efekty daje współpraca z agencją, która stosuje najwyższe standardy zatrudnienia. Taką agencją jest Workafford z Poznania.

Agencję tworzą specjaliści mający doświadczenie w branży zarządzania zasobami ludzkimi (Human Resources). Osoby te bardzo dobrze znają europejski rynek pracy. Obserwują aktualne trendy i dostosowują do nich swoją ofertę.

Jak wygląda współpraca z agencją zatrudnienia?

Współpraca z Agencją to z pewnością ogromna oszczędność czasu. Rekrutacja pracowników odrywa pracowników firmy od ich zasadniczych obowiązków. Do tego coraz bardziej uciążliwa staje się, charakterystyczna dla współczesnego rynku pracy, wysoka rotacja pracowników.

Ogromnym atutem Agencji jest także efektywność jej pracy. Dostarcza oferty pracowników o konkretnych kwalifikacjach. Agencja posiada rozbudowaną bazę specjalistów, jak i osób gotowych do pracy na stanowiskach fizycznych i produkcyjnych.

Współpraca z Workafford może dotyczyć organizacji rekrutacji pracowników, jak również leasingu. Leasing pracowników polega na ich oddelegowaniu do pracy w danej firmie. Ta forma zatrudnienia cieszy się coraz większą popularnością. Pracownicy zatrudnieni są w Agencji i kierowani do pracy w firmie na określony czas. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla firm, które prowadzą działalność przez cały rok, jak i tych, które działają sezonowo.

Zaletą leasingu pracowników jest brak wszystkich tych obowiązków, które wiążą się z zatrudnieniem pracowników. Jest to szczególnie istotne podczas najmowania osób z zagranicy. Nie trzeba się przejmować załatwianiem wszelkich formalności dotyczących pozwolenia na pracę, obsługą administracyjno-kadrową, rozliczaniem czasu pracy i naliczaniem wynagrodzenia.

Skąd pochodzą pracownicy?

Agencja znajduje pracowników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Największe grono osób zainteresowanych pracą pochodzi z Europy Wschodniej, głównie z Ukrainy. Praca w Polsce jest dla tych osób sposobem na rozpoczęcie nowego, lepszego życia. Osoby te są bardziej zmotywowane do pracy niż wielu naszych rodaków. Sytuacja w ich kraju sprawia, że bardziej doceniają pracę. W związku z tym są chętne do podjęcia pracy na stanowiskach, na których Polacy nie chcą się zatrudniać.

Poza tym na uwagę zasługuje fakt, że pracownicy z Ukrainy często posiadają wykształcenie zawodowe lub specjalistyczne w branżach takich jak budownictwo czy produkcja. Znacząca część tych osób wyraża chęć podnoszenia swoich kwalifikacji.

Więcej informacji na temat Workafford można znaleźć na stronie internetowej firmy, która znajduje się pod adresem: workafford.pl. Agencja zaprasza potencjalnych pracodawców do niezobowiązującego kontaktu w celu szczegółowego przedstawienia swojej oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ