Oko proroka – orientalna ozdoba Twojego wnętrza

0
1429

Planujesz wnieść do swojego wnętrza nieco orientalnej kultury? W ostatnim czasie projektantów wnętrz zachwycają unikalne ozdoby, które pochodzą z dalekich krain – szczególnie modne są dekoracje ze wschodnich oraz centralnych części Azji. Symbolem, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych mieszkaniach jest oko proroka. Co warto wiedzieć o tym symbolu?

Oko proroka w twoim wnętrzu

Miłośnicy orientalnej kultury nie musza wydawać fortuny, aby wprowadzić do swojego salonu lub sypialni nieco intrygującego charakteru. Wnętrzarskim hitem ostatnich czasów jest tajemnicze oko proroka – sprawdzi się dosłownie w każdym pomieszczeniu. Co tak na prawdę oznacza ten symbol?

Pochodzenie tego biało-błękitnego oka z czarną źrenicą, które umieszczone jest na niebieskim tle wiąże się ze starodawnymi wierzeniami. Najbardziej przywiązani do tego symbolu czują się wyznawcy Islamu, chociaż nie do końca ma on podłoże religijne. Według mieszkańców Turcji ma on za zadanie chronić oraz propagować pozytywną energię. Co ciekawe, pochodzenie tego symbolu aż do dzisiejszych czasów nie jest pewne – oko proroka może wywodzić się z zarówno z Egiptu, jak i Turcji.

Oko proroka – uniwersalna i oryginalna ozdoba

Symbol ten szczególnie w ostatnich czasach stał się niezwykle popularny w najróżniejszych zakątkach świata. Niemal każda osoba, która postanowiła odwiedzić Turcję, wraca do domu z biżuterią, dekoracją do domu czy jeszcze innym przedmiotem ozdobionym właśnie okiem proroka. Mogą to być zarówno większe ozdoby, które odnajdą się w reprezentacyjnej części naszego domu, jak i bardziej kompaktowe oraz dyskretne. Szczególnie warte uwagi są dywaniki – misternie wykonane z orientalnymi wzorami z pewnością przyciągną wzrok wszystkich gości. Oprócz biżuterii oraz dekoracji na ścianę spotyka się oko proroka na wielu innych przedmiotach – nawet tych codziennego użytku. Mogą to być szklaneczki utrzymane w tureckim stylu, kosmetyczki oraz ubrania – na przykład chusty lub torebki.

Gdzie można kupić oko proroka?

Lubisz orientalne ozdoby? Pragniesz kupić przyjacielowi coś wyjątkowego? W sklepie internetowym Etnobazar znajdziesz wiele produktów utrzymanych w orientalnym oraz egzotycznym charakterze. Miedzy innymi dywanik przedstawiający oko proroka, w formie kompaktowej zawieszki na ścianę. Wykonany jest z tkanek materiału oraz ozdobiony metalowymi elementami oraz szklanym okiem proroka. Warto pamiętać, że oryginalne oko proroka musi być wykonane właśnie ze szkła. Ozdoba jest w pełni oryginalna oraz podchodzi prosto z Turcji, dzięki czemu z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich domownikach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ