Istnieje powiedzenie, że w internecie nie ma rzeczy niemożliwych. Jest to bowiem, prawdziwe spostrzeżenie. Dodatkowo nie ma również takich sum, których nie da się pozyskać, dzięki internetowi. Świadczy o tym sporo projektów, które dzisiaj funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki zbiórkom czy crowdfundingowi. W jaki sposób pozyskać fundusze przez internet? Sprawdźcie sami! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/chcesz-pozyskac-srodki-na-projekt-lub-cel-sprawdz-jak-w-sieci-mozna-pozyskac-pieniadze-dzieki-crowdfundingowi-napiwkom-zbiorkom-czy-akcjom-i-uzbierac-okreslona-sume/

Patronat

Pierwszą propozycją zainwestowanie lub zbiórkę pieniędzy jest patronat. Jestem możliwy dzięki internetowemu serwisowi Patronite, który umożliwia stworzenie danego projektu, opisanego oraz poproszenie darczyńców o regularnych wspieranie go. Może być to projekt w postaci kanału na serwisie YouTube, bloga czy też inwestycji, którą założyliśmy.

W ten sposób, dobroczyńcy wiedzą że nie wpłacają pieniędzy do anonimowego człowieka, a osoby która zbiera na konkretny cel. Patronat nakłada spory nacisk na regularną pomoc dla rozwijających się inicjatyw.

W zamian za datki oraz napiwki, które wpływają do założyciela comiesięcznie, prowadząc on projekt powinien oferować darczyńcom benefity, z których będą oni skorzystać w zamian za pomoc. 

Crowdfunding

Nieco bardziej zaawansowaną formą zbiórki pieniędzy na rzecz rozwoju projektu niż patronat jest Crowdfunding. Jest to nic innego jak społecznościowe zbieranie funduszy na dany cel. Działanie tego mechanizmu, w bardzo dużej mierze jest podobne do patronatu. Tworzymy cel, opisujemy go, a następnie prosimy o dobrowolne wpłacanie pieniędzy na dany cel. Robienie tego, jest przeznaczone na specjalnych stronach crowdfundingowych. W internecie istnieje cała masa takich portali.

Na jednych portalach, aby otrzymać zebrane środki należy w określonym czasie zebrać 100% lub 90% założonej sumy. Inne portale oferują zbiórkę w zamian za konkretne profity które otrzymają darczyńcy. Do takich przyjemności należą między innymi: zniżka w sklepie czy też unikalny upominek. 

Zbiórka na Facebooku

Ostatnią propozycją jest prowadzenie zbiórki na Facebooku. Jest to najpopularniejszy portal społecznościowy, który udostępnił kilka lat temu możliwość prowadzenia zbiórek publicznych.

Przy pomocy takiej opcji możemy zorganizować profesjonalną zbiórkę pieniędzy gdzie użytkownicy Facebooka będą mogli wpłacać środki na dany cel projekt. Jeżeli w odpowiedni sposób będziemy promować swoją zbiórkę, większe prawdopodobieństwo że dojdzie ona do większej ilości odbiorców, którzy będą mogli wpłacić na nią pieniądze. Dzięki temu, możemy liczyć na ogromne wsparcie finansowe.

Należy jednak uwzględnić to, że w Polsce opcja ta jest ograniczona. W naszym kraju przy pomocy Facebooka możemy organizować jedynie zbiórki no-profit, czyli takie przeznaczone na cele charytatywne. Zbiórki prywatne czy też komercyjne są zabronione.

Zobacz też: http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-zalozyc-wlasna-firme-w-niemczech/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ