Drewniane podłogi od wieków uchodzą za synonim trwałości, dobrego smaku i prestiżu. Nic dziwnego więc, że od lat nie schodzą z listy najchętniej wybieranych sposobów na wykończenie wnętrz w naszym kraju. Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujesz się na podłogę drewnianą w swoim domu?

Podkład podłogowy – jaki?

Jednym z ważniejszych elementów, który powinniśmy brać pod uwagę, planując drewnianą podłogę, oprócz wyboru odpowiadającego nam rodzaju podłoża drewnianego, jest wybór podkładu. W zależności od wybranej opcji można cieszyć się dodatkowymi korzyściami – np. podkłady winylowe zapewniają świetną izolację cieplną i akustyczną, ale ich cena jest wyraźnie wyższa, niż innych popularnych rozwiązań. Alternatywnie, bardzo dobrą opcją okazują się również standardowe podkłady pod panele – również zapewniają ochronę przed przemieszczaniem się paneli, izolują (choć w mniejszym stopniu) przed hałasami i niską temperaturą.

Deski warstowowe, lite czy pakiet?

Deski podłogowe są zdecydowanie najchętniej wybieranym rodzajem podłóg drewnianych. Istotny wpływ na to ma klimat, jaki wprowadzają do wnętrza mieszkania dzięki widocznym słojom, jasnej barwie i gładkiej, szlachetnej powierzchni. Coraz większą popularnością cieszą się deski trójwarstwowe – ich popularność w dużej mierze wywodzi się ze znacznie większej trwałości i poprawionych walorów użytkowych – trzy warstwy, z których wykonane są deski, zapewniają większa elastyczność, odporność na ścieranie i izolację cieplną. Dzięki warstwie wykonanej z twardego lakieru potrafią przez długie lata zachowywać pierwotny wygląd.

Deski lite to najbardziej klasyczne rozwiązanie, najczęściej opisujące podłogi drewniane Poznań. Ze względu na solidne wykonanie, widoczne słoje i inne typowe dla „prawdziwego drewna” elementy są one bardzo chętnie wybierane w miejscach reprezentacyjnych domu, jak salonach czy biurach. Są bardzo uniwersalnym pomysłem na wykończenie podłóg, pozwalającym zarówno na dopasowanie się z meblami w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym. Ich układanie wymaga jednak nieco więcej wiedzy i doświadczenia, co deski trójwarstwowe, czy panele, jednak w zamian oferują prestiż i długowieczność, jakich próżno szukać w konkurencyjnych rozwiązaniach.

Do niedawna bardzo popularnym rozwiązaniem w Polskich mieszkaniach był parkiet drewniany. To piękne i ponadczasowe rozwiązanie, jednak wysokie koszty i bardzo skomplikowana budowa i mnóstwo pracy związanej z jego ułożeniem powodują, że coraz rzadziej się na niego decydujemy. Niezależnie jednak od wybranej podłogi drewnianej możesz mieć pewność, że będzie wyglądać pięknie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ