Coraz chętniej wynajmujemy samochody, planując wakacje czy odwiedzenie rodziny. Dla wielu, zwłaszcza nieposiadających własnego środka lokomocji, to jedyny sposób na sprawne podróżowanie – zwłaszcza, jeśli planujemy wyjazd poza miasto. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę, wynajmując samochód – zwłaszcza, jeśli robisz to po raz pierwszy.

Wybór firmy – klucz do zadowolenia?

Podmiotów, oferujących wynajem aut Warszawa jest na rynku całkiem sporo. Panująca między nimi konkurencja wywołała spadek cen – co jest szczególnie dobrze odbierane przez wynajmujących. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystko kończy się na cenie – nie mniej ważne są warunki umowy i podejście do klienta. Sporo wypożyczalni samochodów zaniża ceny, wyrównując zyski eolicznymi później opłatami i karami, których niemal nie da się uniknąć. W wielu innych znajdziemy bardzo niewielkie limity kilometrów, mocno ograniczające możliwości wykorzystania samochodu. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wypożyczenie auta, poszukaj w sieci opinii klientów. Niestety, bardzo często najtańsze oferty to te o najgorszych warunkach wynajmu.

Jak dobrać samochód? Czyli drugi klucz do sukcesu

Załóżmy, że mamy upatrzoną wypożyczalnię, która oferuje wynajem aut Warszawa – opinie klientów i ceny wydają się atrakcyjne, umowa jest zrozumiała, a firma należy do stabilnych podmiotów o długiej historii. Pozostaje więc kwestia dotycząca wynajęcia odpowiedniego samochodu. Wcale nie jest to takie błahe. To, jaki samochód wypożyczymy, może bowiem w znacznym stopniu wpłynąć na ocenę naszej podróży i fakt, czy w przyszłości kolejny raz zdecydujemy się na wynajem auta.

Wybierając się na zwiedzanie miasta lepiej rozglądać się za mniejszymi pojazdami, np. klasy A, B czy C. Modele takie sprawdzą się lepiej nie tylko ze względu na gabaryty, ułatwiające manewrowanie i parkowanie, ale również przez wzgląd na niskie zużycie paliwa – które w mieście jest znacząco wyższe niż na trasach.

Jednak małe samochody niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem do podróżowania po kraju. Niewielkie gabaryty i masa własna, a także mniejsza liczba rozwiązań podnoszących komfort sprawia, że podróż staje się męcząca. Dlatego na dłuższych podróżach zdecydowanie lepiej sprawdzają się samochody klas C, D, E, zapewniając godziwe warunki nawet podczas długiej podróży.

Nie bój się!

Co zrobić, by mieć pozytywne doświadczenia z wypożyczaniem samochodu? Po prostu go wynająć! Dobrze wybrany samochód wypożyczony z godnej zaufania firmy to gwarancja zadowolenia i miłych wspomnień z podróży!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ