Kiedy konieczny będzie osuszacz powietrza domowy?

0
1698

Odczuwasz nadmierną wilgotność w pomieszczeniach w domu? Zauważasz pojawienie się skroplonej pary na oknach? W takich przypadkach warto pomyśleć o skorzystaniu z domowych osuszaczy powietrza.

Utrzymanie właściwego poziomu wilgotności w powietrzu w domu ma bardzo duże znaczenie. Tylko wtedy, gdy będzie on prawidłowy, domownicy będą mogli mieszkać bezpiecznie i komfortowo.

Objawy nadmiernego zawilgocenia domu

Do pojawiania się nadmiernej ilości wilgoci w domach jednorodzinnych najczęściej dochodzi na skutek ich zbyt dużej szczelności przy jednoczesnym braku prawidłowej wentylacji.

Dom ma zbyt wysoki poziom wilgoci wtedy, gdy:

  • na oknach można zobaczyć skroploną parę wodną
  • w pomieszczeniach odczuwany jest nadmierny poziom wilgoci
  • dochodzi do pojawiania się pleśni, grzybów na ścianach
  • pranie w pomieszczeniach schnie bardzo długo
  • pojawiają się nieprzyjemne zapachy

Najczęściej do pojawiania się takich symptomów dochodzi w łazienkach, kuchniach pomieszczeniach gospodarczych czy też w pralniach, suszarniach. Niekiedy jednak problem nadmiernej wilgotności występuje w całym domu.

W takich przypadkach zaleca się jak najszybsze działanie – osuszacz powietrza domowy pomoże w wyeliminowaniu nadmiaru wilgoci, a tym samym również poprawi codzienny komfort życia.

Osuszacz powietrza domowy – dla skutecznego usuwania nadmiaru wilgoci

Osuszacze powietrza to urządzenia, których głównym celem jest efektywne usuwanie wilgoci z pomieszczeń.

Domowe osuszacze powietrza można podzielić na dwie kategorie:

  • elektryczne osuszacze powietrza
  • pochłaniacze wilgoci z absorbentem

Zdecydowanie najlepszym wyborem jest osuszacz elektryczny, który posiada znacznie lepszą wydajność pracy niż pochłaniacz wilgoci z absorbentem. Taki sprzęt rekomendowany jest do stosowania w pomieszczeniach, w których należy szybko i skutecznie regulować poziom wilgotności.

Wydajne osuszacze powietrza do użytku domowego

Do użytku domowego najczęściej stosowane są elektryczne osuszacze kondensacyjne, które wyposażone są w parownik. W osuszaczu tym dochodzi do kondensacji nadmiaru wilgoci, która następnie odprowadzana jest do odpowiedniego pojemnika.

Nowoczesny osuszacz powietrza domowy może być wyposażony również w dodatkowe funkcje, na przykład może on dodatkowo oczyszczać powietrze, jonizować je, aby zapewnić mu jeszcze lepsze parametry.

Zatem odpowiednio dobrany osuszacz powietrza domowy umożliwia skuteczne obniżenie poziomu wilgotności w pomieszczeniach, a tym samym również eliminuje negatywne skutki jej nadmiaru dla komfortu i zdrowia domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ