Obsługa wysyłek towarów o dużym zróżnicowaniu

0
931

Prowadząc obsługę sklepu internetowego lub jednego z serwisów aukcyjnych, sprzedawca powinien zaplanować cały proces pakowania i przygotowania wyrobów do transportu. Materiały użyte do tych czynności muszą zabezpieczyć towar przed uszkodzeniami oraz pozwolić na zwiększenie wydajności linii pakującej. Do podstawowych rodzajów opakowań zaliczyć można pudełka kartonowe oraz takie, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Istnieją również rozwiązania mieszane łączące zalety różnych materiałów.

Opakowania mają za zadanie eliminację możliwości przesuwania się wyrobu podczas transportu oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Powierzchnia opakowania używana jest do umieszczania informacji o produkcie oraz treści reklamowych. Stosowana taśma klejąca z logo może również zawierać informacje o sposobie obchodzenia się z opakowaniem podczas transportu. Taką samą taśmę można użyć do zaklejenia foli bąbelkowej, która będzie chroniła przedmioty delikatne, jednocześnie wypełniając wnętrz opakowania. Stosując folię jako warstwę zewnętrzną, należy ją również zakleić taśmą.

Tworzenie dopasowanych opakowań kartonowych

Producenci opakowań kartonowych oferują opakowania do samodzielnego montażu. Projektowane są one na indywidualne zamówienia i dopasowane doi potrzeb producenta i konkretnego wyrobu. Takie udogodnienia ułatwiają pakowanie towaru oraz wprowadzają jednorodną stylistykę dla całego asortymentu produktów. Nie bez znaczenia zostaje czynnik ekologiczny dzięki zastosowaniu materiałów, które mogą być przetwarzane. Po złożeniu kartonu jego wieko zabezpiecza taśma klejąca z logo. Użycie dyspensera pozwala na uzyskanie napięcia taśmy podczas aplikacji jej na powierzchnię kartonu. Przy tworzeniu dopasowanych opakowań warto wprowadzić dodatkowe przegrody zwiększające sztywność gotowego opakowania ochronnego.

Zabezpieczenie przesyłek przed osobami postronnymi

Taśma klejąca z logo może również pełnić funkcję zabezpieczenia i potwierdzenia zawartości przesyłki. Obowiązkiem odbiorcy jest upewnienie się co do stanu takiego zabezpieczenia i w razie wątpliwości spisania protokołu niezgodności. Taśma z nadrukiem firmowym pozwala na szybką identyfikację przesyłki, co usprawnia dostawę. Poza zabezpieczeniem opakowania przed otwarciem taśmy pakowe wzmacniają opakowania. Ich doskonała przyczepność do różnorodnych powierzchni umożliwia tworzenie również opakowań zbiorczych w przypadku łączenia kilku przedmiotów przeznaczonych do wysyłki dla jednego klienta. Takie zapakowanie chroni elementy przed zagubieniem podczas transportu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ