Ochrona własnej firmy sprawia, że przechowywane informacje, zarówno na dyskach twardych komputerów, jak i w tradycyjnych indeksach, staje się bezpieczniejsze. Odpowiednio zabezpieczone drzwi i okna, a także monitorowanie korytarzy to podstawowe, ale skuteczne sposoby na podniesienie zaufania pracowników i klientów.

Chcąc mieć pewność, że tylko niektóre osoby posiadają dostęp do określonych pomieszczeń, nie trzeba inwestować w skomplikowany system kontroli dostępu. W pewnych okolicznościach wystarczy rozbudować istniejącą infrastrukturę alarmową o depozytor kluczy.

Zabezpieczenie drzwi i okien wieloosobowej firmy

Odpowiednie zabezpieczenie drzwi i okien pozwoli na skuteczne spowolnienie włamywaczy. Bardziej rozbudowane systemy ochrony wprowadzają możliwość wywołania alarmu w momencie wykrycia nieodpowiedniego działania, takiego jak próba wyważenia drzwi lub wyłamania zamka. Blokady zawiasów, sztabowe zamki drzwiowe i sztaby pancerne idealnie chronią drzwi przed wyważeniem. Dzięki tego typu elementom, drzwi są zabezpieczone na całej szerokości, także w miejscu montażu zawiasów. W przypadku okien dobrze sprawdzą się blokady zawiasów, elektrozaczepy i ochronne folie.

Kontrola dostępu w wieloosobowej firmie

Bardzo dużą skutecznością na polu kontrolowania dostępu do określonych pomieszczeń w wieloosobowej firmie charakteryzują się czytniki kart elektromagnetycznych. Tego typu elementy, połączone z terminalami i klawiaturami pomogą dostosować politykę bezpieczeństwa firmy dla fizycznej kontroli dostępu. Całą infrastrukturę można w prosty sposób połączyć z centralą alarmową znajdującą się w odpowiednio zabezpieczonym pomieszczeniu. Większość central umożliwia dalszą rozbudowę, na przykład o moduły GPRS, które w momencie wykrycia włamania wyśle wiadomość SMS do właściciela, zatrudnionej firmy ochroniarskiej lub powiadomi automatycznie policję.

Monitorowanie przestrzeni biurowej

Monitorowanie przestrzeni biurowej jest szczególnie efektywne w połączeniu z centralą alarmową i rejestratorami. Dla każdego rodzaju pomieszczeń przeznaczone są kamery innego typu. Wewnątrz pomieszczeń, sprawdzą się kamery dualne, które są w stanie rejestrować obraz o zadowalającej jakości zarówno w dzień jak i w nocy. Wiele z nich jest wyposażona w promiennik fal podczerwonych, dzięki któremu mogą optymalnie pracować także przy całkowitym braku oświetlenia. Kamery przystosowane do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych sprawdzą się w monitoringu przestrzeni zewnętrznych jak drzwi wejściowe czy parking.

Zobacz także: Zabezpieczenia antywłamaniowe do garażu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ