Czasy, w których wymierne korzyści z usług faktoringowych osiągały tylko duże firmy, już dawno minęły. Dzisiaj ze wsparcia w postaci faktoringu mogą korzystać przedsiębiorstwa z ugruntowaną pozycją na rynku, a także nowi gracze, nawet w postaci jednoosobowych działalności gospodarczych.

Faktoring to najszybciej rozwijająca się usługa finansowa w Polsce, dzięki której przedsiębiorstwa pozyskują środki obrotowe i polepszają płynność finansową. Faktoring realizowany przez Bibby Financial Services to szansa na rozwój nie tylko dla dużych, ale również mikrofirm, które stawiają pierwsze kroki w biznesie.

Faktoring dla nowych firm – na czym polega?

Z faktoringu mogą skorzystać przedsiębiorstwa, które sprzedają towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, które współpracują z gronem stałych odbiorców. W tym przypadku nieistotny jest staż firmy na rynku, dlatego warto z niego skorzystać na każdym etapie prowadzenia działalności. Faktoring dla małych firm w większości przypadków stanowi duży bodziec do dynamicznego rozwoju, a także pomaga zdywersyfikować źródła finansowania. Warto pamiętać, że dzięki faktoringowi znacznie wzrasta możliwość wejścia na nowe rynki, m.in. za pomocą faktoringu eksportowego.

Istnieje wiele rodzajów faktoringu, które są dopasowane do wielu rodzajów przedsiębiorstw, a także świadczonych przez nich usług. Dzięki różnorodności instrumentów finansowania, firma w zależności od potrzeb może wybierać, z jakich usług faktoringowych chce skorzystać.

Faktoring to nic innego jak usługa, która pozwala na zdobycie pieniędzy z tytułu sprzedaży towarów lub usług z odroczonym terminem płatności. Środki z tytułu sprzedaży trafiają od razu na konto firmy korzystającej  z usługi faktoringowej, a w większości przypadków ciężar monitorowania należności spada na faktora, czyli instytucję zajmującą się realizacją usług faktoringowych.

Jaki faktoring dla nowej firmy wybrać?

Aktualnie można się spotkać z wieloma rodzajami faktoringu, wśród których można wymienić: faktoring z regresem, faktoring bez regresu, faktoring eksportowy, faktoring odwrotny. Jednym z najpopularniejszych rodzajów faktoringu jest faktoring z regresem, zwanym także faktoringiem niepełnym. Umożliwia on uzyskanie środków finansowych z tytułu sprzedaży towarów i usług bez przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

W sytuacji braku spłaty w należnym terminie, faktorzy muszą sami dochodzić do roszczeń. Jest on wiele tańszym rodzajem usług faktoringowych niż faktoring bez regresu, który jest drugim najpopularniejszym rodzajem tej usługi. Podobnie jak faktoring z regresem, faktoring bez regresu pozwala uzyskać środki z tytułu sprzedaży towarów i usług, lecz z całkowitym przeniesieniem ryzyka niewypłacalności z klienta na instytucje, które realizują usługi faktoringowe.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ