Zarabianie w sieci to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google. Pracy on-line szukają zarówno nastolatki, jak i dorośli na etacie czy seniorzy na emeryturze. Początkujący mogą liczyć na skromne kieszonkowe, ale zarobki zaawansowanych internautów często pozwalają im zrezygnować z etatu. Sprawdź zatem, jak zarabiać przez Internet i jak zacząć w wirtualnym biznesie.

Praca on-line dla nowicjuszy

Jeśli jeszcze się uczysz i masz trochę wolnego czasu, możesz dorobić do kieszonkowego przez klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet, czy udział w programach typu revshare. Wystarczy zarejestrować swoje członkostwo w wybranym programie i wykonać proste zadania. Czasami trzeba obejrzeć reklamę, innym razem wypełnić ankietę albo zagrać w grę. Zarobki nie będą wprawdzie zbyt wysokie ani regularne, ale możesz zapisać się do kilku/kilkunastu programów aby zwielokrotnić swoją pensję. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się systemy revshare, w których musisz nie tylko oglądać reklamy, ale i wykupywać własne  AdPacki, czyli pakiety reklamowe. Zarobek będzie większy, jeśli zbudujesz własną sieć poleconych, czyli osób, które zarejestrują się do programu za Twoim pośrednictwem.

Jak zarabiać przez Internet – opcje dla zaawansowanych

Jak zarobić duże pieniądze przez Internet?  Nie obejdzie się bez inwestycji – tylko wówczas możesz liczyć na coś więcej niż kilkadziesiąt dolarów miesięcznie. Jeśli masz żyłkę hazardzisty możesz skorzystać z zakładów bukmacherskich on-line, dzięki którym obstawisz wyniki meczów lub innych wydarzeń (takich jak np. narodziny dziecka w rodzinie królewskiej) bez wychodzenia z domu. Osoby mające dużą wiedzę o nowoczesnych rynkach inwestycyjnych mogą zaryzykować na giełdzie kryptowalut lub opcjach binarnych. Aby zarobić na kryptowalutach musisz kupić walutę po niższej cenie i sprzedać przy wyższym kursie, natomiast opcje binarne przypominają obstawianie wyników w zakładach bukmacherskich – musisz przewidzieć, czy cena danego aktywa (np. złota, ropy naftowej) wzrośnie/spadnie czy pozostanie taka sama. Bardziej bezpiecznym, ale dość czasochłonnym rozwiązaniem jest udział w programach partnerskich. Praca polega na polecaniu produktów (np. usług bankowych, ubezpieczeń, odżywek dla sportowców, kosmetyków) i zarabianiu na prowizjach od ich sprzedaży.

Zarabianie w necie dla zawodowców

Nie masz ochoty na ryzykowanie swoim majątkiem? W takim razie sprzedawaj swoją wiedzę! Jak zarabiać przez Internet dzięki swojemu wykształceniu, doświadczeniu i zdobytym umiejętnościom? Absolwenci filologii mogą wykonywać tłumaczenia i spróbować swoich sił w copywritingu. Informatycy mogą prowadzić kursy on-line albo tworzyć programy komputerowe, skrypty i aplikacje. Psychoterapeuci mogą udzielać porad psychologicznych na łamach portali internetowych albo prowadzić własną poradnię terapeutyczną on-line. W Internecie nie brakuje również pracy dla grafików, speców od social media, wirtualnych asystentów czy osób potrafiących zarządzać sklepem internetowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ