Jeszcze do niedawna praca online kojarzyła się głównie z klikaniem w reklamy czy wypełnianiem ankiet. Tego typu zlecenia nie wymagały wprawdzie większego zaangażowania, ale i nie pozwalały zarobić więcej niż kilkanaście dolarów miesięcznie. Dziś biznes w Internecie zapewnia dochód porównywalny (a często kilkukrotnie wyższy) do „normalnej” pracy na etacie. Wirtualny rynek pracy został zdominowany przez freelancerów, blogerów, youtuberów i coachów, którzy nie mają zamiaru ustawiać się w kolejce do pośredniaka.

Jaki biznes w Internecie będzie najlepszy dla ciebie?

Zanim rzucisz etat i zasilisz internetowy rynek pracy, zastanów się co chciałbyś robić. Podobnie jak w realu, również w świecie wirtualnym możesz wybierać spośród różnych ciekawych zajęć, które najbardziej Cię interesują i odpowiadają Twoim umiejętnościom. Jak zarabiać w Internecie? Oto kilka pomysłów:

  1. Zostań specem od social media – prowadź firmowe profile na platformach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram) na zlecenie firm, instytucji lub osób publicznych.
  2. Załóż własny blog – zarabiaj na reklamach kontekstowych Google, artykułach sponsorowanych i zleceniach akcji marketingowych.
  3. Prowadź kanał na YouTube – nagrywaj ciekawe filmy i zarabiaj na reklamach Google.
  4. Wykonuj usługi pisarskie – zostań copywriterem, korektorem albo autorem e-booków. Możesz również podejmować się krótkich, różnorodnych zleceń – od transkrypcji, przez poprawianie prac magisterskich, po pisanie tekstów pozycjonujących.
  5. Twórz kursy internetowe – możesz uczyć gry na instrumencie, języków obcych, obsługi programów komputerowych. Szerokie grono odbiorców znajdują również kursy hobbystyczne i naukowe (np. matematyczne), a także szkolenia z zakresu biznesu czy marketingu.
  6. Zajmij się e-marketingiem – możesz pracować jako pozycjoner albo twórca contentu na strony internetowe, by później założyć własną agencję marketingu sieciowego. Nigdy nie braknie zleceń również dla grafików komputerowych i projektantów stron internetowych.
  7. Sprzedawaj produkty przez Internet – możesz sprzedawać fizyczne towary za pośrednictwem własnego sklepu internetowego lub Allegro. Handluj tym, do czego masz najlepszy dostęp – sprzętem gospodarstwa domowego, odzieżą, elektroniką. Możesz też postawić na handel w modelu

Współczesny e-biznes – korzyści nie tylko finansowe

Biznes w Internecie potrafi być wyczerpujący i nie od razu przynosi godziwe dochody, a jednak coraz więcej osób zarabia w ten sposób. Praca on-line może być bardzo satysfakcjonująca. Nie musisz wstawać skoro świt, nie obowiązują Cię też sztywne godziny czasu pracy. Nie musisz znosić humorów szefa – możesz pozostać wolnym strzelcem albo wybrać samozatrudnienie. Nie musisz jeździć na spotkania na drugi koniec kraju ani brać udziału w wyścigu szczurów. Praca przez Internet to również ogromna wygoda, bo zarabiasz pieniądze nie ruszając się z ulubionego fotela. W dodatku e-biznes stale się rozwija, a jeśli będziesz kreatywny i będziesz mieć trochę szczęścia, kto może staniesz się potentatem na miarę Marka Zuckerberga.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ