Na ranku pracy coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na wykształcenie kandydatów i doświadczenie, ale także dodatkowe umiejętności. Dlatego szczególnie cenne są kursy i szkolenia, które zaliczyliśmy, bowiem często łatwiej jest przygotować dla nowego pracownika szkolenie branżowe niż specjalistyczne, które wymagają dłuższego czasu. Dlatego właśnie warto zainwestować w szkolenie Excel i inne podobne kursy, aby zyskać w ten sposób większa atrakcyjność na rynku pracy.

Kurs języków obcych

Jedną z cenniejszych umiejętności jest znajomość języków obcych. Coraz więcej firm nawiązuje współpracę z zagranicznymi klientami, dlatego stale rośnie zapotrzebowanie na pracowników, którzy będą mogli wykorzystać swoje językowe umiejętności do tworzenia projektów i pozyskiwania nowych klientów. Podstawą wciąż jest oczywiście język angielki, który jest swego rodzaju językiem międzynarodowym. Warto znać go na poziomie biegłym, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Można się go uczyć samodzielnie, bowiem jego znajomość i tak zostanie zweryfikowana podczas rozmowy o pracę, jednak warto pomyśleć o egzaminie i certyfikacie językowym na poziomie C1.

Coraz częściej poszukiwane są także osoby ze znajomością innych języków obcych: niemieckiego, szwedzkiego, holenderskiego, czeskiego, francuskiego, ale także rosyjskiego czy nawet – chińskiego! Warto pamiętać, że taka umiejętność jest bardzo dużym atutem oraz cennym argumentem podczas negocjowania wysokości wynagrodzenia.

Kursy komputerowe

Komputer jest podstawowym narzędziem używanym w większości firm i przedsiębiorstw. Obecnie większość osób potrafi się nim posługiwać, jednak często nie wykorzystują w pełni jego możliwości. Dlatego dobrze jest poszukać kursów, które pomogą nam w codziennej pracy. Jednym z nich jest na pewno szkolenie Excel. Można wybrać różny poziom, w zależności od stopnia znajomości tego programu – do wyboru jest najczęściej poziom podstawowy, średniozaawansowany oraz zaawansowany. Wybierając szkolenie Excel dla siebie warto zwrócić uwagę na to, czy po jego ukończeniu zdajemy egzamin oraz otrzymujemy certyfikat – to potwierdzenie ukończenia kursu oraz naszej znajomości Excela.

Szkolenie Excel jest jednym z tych, które przyda się niemal w każdej firmie i na każdym stanowisku. Warto pomyśleć też o innych podobnych kursach, np. z Accessa albo Power Pointa. Tego typu umiejętności nie tylko ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków, ale również przydadzą się do specjalnych projektów, tworzenia raportów czy prezentacji multimedialnych.

Kursy z umiejętności miękkich

Bardzo często pracodawcy zwracają uwagę także na kompetencje miękkie. Ważne jest dla nich przykładowo umiejętne zarządzanie sobą w czasie pracy, planowanie swoich zadań, ale też praca w grupie czy asertywności. Tego typu kursy wpływają na nasz pozytywny wizerunek, ale przede wszystkim pomagają nam w radzeniu sobie z obowiązkami – bez względu na to, czy zaczynamy nową pracę, czy chcemy usprawnić obecną.

Każdy kurs to dobra inwestycja w siebie. Nie tylko pomagają one w znalezieniu pracy, ale także w rozwoju w firmie, w której jesteśmy obecnie zatrudnieni. Dzięki nim można całkowicie zmienić swoją karierę lub zwiększyć swoją szansę na awans. Dlatego warto poszukać zarówno kursów ogólnych, jak i tych, które przydadzą się w konkretnym zawodzie. Chęć do rozwoju z pewnością zostanie doceniona przez pracodawców, ale także jest dla nas podstawą do negocjowania umowy i warunków zatrudnienia.

Więcej na temat szkoleń z excela znajdziesz na stronie http://itschool.pl/szkolenia/microsoft-office/excel/.

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ