Złoto jest pierwiastkiem, którego cena cechuje się niezwykłą w porównaniu do innych wartościowych surowców stabilnością. Wartość cennego kruszcu, pomijając może tąpnięcia takie jak to z którym mięliśmy do czynienia w roku 2013 systematycznie rośnie. Aby jednak czerpać poważne zyski z inwestycji najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego i kompetentnego pośrednika, takiego jak https://www.opokatfi.pl. Dzięki temu szanse na to, że uda nam się uniknąć problemów i wykorzystać okazje zdecydowanie wzrosną.

Opoka TFI nie jest ani bankiem ani kantorem, oznacza to, że nie może handlować złotem fizycznym, pozostaje więc złoto inwestycyjne. Złoto fizyczne występuje w postaci monet i sztabek, jest w stu procentach odporne na spekulowanie ceną, ma jednak zasadniczą wadę – łatwo je ukraść. Zyski z posiadania złota fizycznego są więc redukowane o prowizję przechowującej je instytucji – są co prawda ludzie, którzy złoto fizyczne przechowują we własnych domach, jednak praktyka pokazuje, że takie działanie jest po prostu zbyt ryzykowne.

Inwestowanie w złoto w postaci certyfikatów własności również pozwala w znacznej mierze zabezpieczyć się przed wahaniami rynku, aby tak było musi być jednak jak najbardziej zbliżone do złota fizycznego. Zatrudnieni w Opoka TFI specjaliści doskonale zdają sobie z tego sprawę i lokują oszczędności klientów wyłącznie w miejscach stuprocentowo godnych zaufania. Z jakim skutkiem?

Klienci Opoka TFI zarabiali nawet wtedy, gdy tracili wszyscy inni, a więc przede wszystkim w czasach kryzysu finansowego jaki nastąpił pod koniec pierwszej dekady trzeciego tysiąclecia. W tamtym okresie wiele spółek zbankrutowało, wiele innych zaliczyło gwałtowne spadki wartości i z trudem utrzymało się na rynku. Inwestorzy trzymający swoje środki w jednostkach otwartych funduszy inwestycyjnych stracili astronomiczne sumy, nawet w Polsce, która przecież kryzysem gospodarczym została dotknięta tylko nieznacznie. W kryzysowych sytuacjach popyt na złoto rośnie, a przy stabilnej podaży, wynikającej głównie z wydajności hut i kopalń, rośnie również jego cena. Złoto zostało przez brokerów Opoka TFI wykorzystane do zabezpieczenia portfela i wywiązało się z tej roli doskonale.

Oczywiście nikt nie chce, aby nastąpił kolejny kryzys, jednak zdaniem ekspertów jest to bardzo możliwe i to we względnie krótkim czasie. W tej sytuacji warto inwestować w złoto, bo dzięki temu możemy uniknąć bankructwa. Korzystając z pomocy Opoka TFI zapewnimy sobie usługi specjalistów doskonale znających rynek i wiedzących, kiedy cenny kruszec należy sprzedawać a kiedy kupować – https://www.opokatfi.pl/aktualnosc/zloto-inwestycyjne-czym-jest-gdzie-je-kupic-i-jak-w-nie-inwestowac.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ