Przed wyborem programu do fakturowania zawsze powstaje dylemat, czy wybrać płatny czy darmowy program. Niewątpliwie, zarówno za jednym, jak i za drugim rozwiązaniem przemawiają pewne argumenty. Warto omówić najważniejsze cechy programów do fakturowania i porównać, jak w ich obliczu wypadają darmowe i płatne programy.

Przejrzystość programu

Niewątpliwie, większość płatnych programów jest bardzo przejrzysta, przez co łatwo się je obsługuje. Jednakże, darmowe programy również nieraz pod tym względem wypadają bardzo dobrze. Warto zauważyć, że wśród darmowych programów jest bardzo duża różnorodność. Niektóre z nich wykonane są profesjonalnie i one są bardzo przejrzyste. Niektóre jednak to programy całkowicie amatorskie, z których czasem trudno się korzysta.

Warto też mieć na uwadze, że łatwość obsługi i przejrzystość programu często w przypadku danego programu są oceniane różnie, przez poszczególnych użytkowników. Rzecz w tym, że niektórym lepiej pracuje się na jednym programie, a innym na drugim. Może się nawet okazać, że dla niektórych użytkowników wygodniejsze w obsłudze będą darmowe programy, a nie płatne.

Podstawowe funkcje

Wydaje się, że pod względem podstawowych funkcji darmowe programy raczej nie odbiegają specjalnie od płatnych. Różnica polega jednak na tym, że w darmowych programach funkcje te w ogóle nie są rozbudowane.

Dodatkowe funkcje programów do fakturowania

Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, tutaj płatne programy mają olbrzymią przewagę. Darmowe programy najczęściej dają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o coś więcej, niż jedynie fakturowanie.

Co jest lepsze?

Ostatecznie, wydaje się, że początkowo można pouczyć się obsługi programów do fakturowania na jednym z darmowych programów. Później jednak, raczej trzeba wybrać program płatny, gdyż dodatkowe funkcje okazują się bardzo przydatne Warto zainteresować się przykładowo najlepszym programem do faktur LoMag, który jest w pełni profesjonalny, a jednocześnie ma przyjazny interfejs, z którego da radę skorzystać także amator.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ