Działanie kantorów internetowych opiera się na bardzo prostych zasadach. Wymiana walutowa dokonywana jest za pomocą internetu, poprzez zwykłe przelewy bankowe. Aby przeprowadzić taką transakcję, konieczne jest posiadanie odpowiedniego konta na jednym z wybranych portali. W następnej kolejności ustalane są określone parametry, takie jak na przykład kurs walutowy oraz kwota. Po przelaniu środków na konkretny rachunek bankowy i zatwierdzeniu transakcji, przelew zwrotny wysyłany jest na konto walutowe.

Opłacalność kantorów internetowych

Walutę można zatwierdzić od razu, bądź też poczekać aż jej kurs będzie posiadał satysfakcjonującą wartość. Istnieje również możliwość zatwierdzania automatycznego. Dlatego sprzedaż i kupno waluty może być bardzo opłacalne. W bankach za przewalutowanie ustalana jest stosunkowo wysoka marżą, co przyczynia się do mniej atrakcyjnych warunków wymiany. Natomiast kantory internetowe posiadają bardzo niskie marże, co zwiększa zysk przy wymianie. Aby rozliczyć dokładną wysokość możliwej do osiągnięcia oszczędności, wykorzystać można specjalny kalkulator zamieszczony na stronach poświęconych e-kantorom, na przykład https://strefawalut.pl. Za pomocą tego portalu można bezpośrednio porównywać ze sobą poszczególne kantory internetowe, dzięki cyklicznie aktualizowanym, obowiązującym w określonych kantorach kursach walut.

Kursy bankowe

Aby dodatkowo porównać kursy bankowe, skorzystać można ze strony https://spred.pl. Jest to najstarsza i jedna z najpopularniejszych porównywarek kursów walut w bankach, która całkiem niedawno rozszerzyła swoje możliwości o narzędzie do porównywania kantorów internetowych. Portal Spred.pl posiada wiele funkcjonalności, takich jak na przykład tabela najlepszych kursów ofertowych z kantorów, dzięki czemu możliwe jest bardzo szybkie uzyskanie potwierdzenia, gdzie można daną walutę wymienić najtaniej. Dodatkową zaletą użytkowania e-kantorów jest gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ portale te korzystają z protokołów SSL oraz innych wielopoziomowych systemów zabezpieczających.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ