Znajomość języka angielskiego stała się już normą i codziennością. Obecnie w wielu firmach oczekuje się, aby kandydat znał dodatkowo drugi język obcy. Poza tym podróżując po świecie mamy kontakt z różnymi kulturami, środowiskami, gdzie znajomość angielskiego może być użyteczna. Przykładowo w Ameryce Południowej będzie nam ciężko porozumieć się po angielsku, dlatego warto zacząć uczyć się języka hiszpańskiego.

Hiszpański jest językiem urzędowym w 21 krajach, których ludność wynosi ponad 650 milionów. Wpływ języka hiszpańskiego w dziedzinach takie jak kultura, sztuka, polityka, ekonomia jest coraz większy.

Hiszpański jest jednym z trzech języków, które są najczęściej używane na świecie. Po hiszpańsku można dogadać się nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Ameryce Południowej i Środkowej. W Stanach Zjednoczonych hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem zaraz po angielskim, a więc i w tym rejonie swobodnie można porozumieć się w języku hiszpańskim. Jak widać nauka tego języka jest coraz bardziej opłacalna zarówno w życiu zawodowym, prywatnym jak i w podróży.

Z pewnością posługiwanie się hiszpańskim wyróżni nas na rynku pracy. Nauka języka angielskiego czy niemieckiego jest dość pospolita, więc ciężko jest się wyróżnić. Co innego jest z płynnym hiszpańskim, który jeszcze nie jest, aż tak popularnym językiem w Polsce do nauki. Społeczeństwo póki co stawia na naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy ostatnio rosyjskiego. Z tego względu znajomość hiszpańskiego będzie dużym atutem, ponieważ innymi językami rynek jest już nasycony. Poza tym znajomość hiszpańskiego otwiera drogę do międzynarodowej kariery w malowniczej Ameryce Południowej czy USA.

Czy język hiszpański jest trudny?

Język hiszpański nie jest trudny do opanowania. Do tego jest bardzo melodyjny, poetycki i miły dla ucha. Jeżeli przyswojenie języka angielskiego nie było problemem, to nauka hiszpańskiego przyjdzie z jeszcze większą łatwością. Co prawda hiszpański posiada dużo trybów i czasów, które czasami ciężko wytłumaczyć po polsku, ale ogólnie język jest bardzo logiczny i szybko można nauczyć się podstaw.

Język hiszpański przydaje się przy zrozumienie niektórych filmów czy piosenek. Filmografia hiszpańska rozwija się coraz prężniej, a nowe filmy przyciągają coraz większą ilość widzów. Nie wszystkie filmy są tłumaczone na język polski, z tego względu warto nauczyć się hiszpańskiego, aby poszerzać horyzonty i wiedzę na temat kultury.

Podobnie język hiszpański może przydać się także w podróży. W Ameryce Południowej ciężko jest porozumieć się po angielsku, więc znajomość hiszpańskiego będzie bardzo pomocna. Tutaj nawet nie chodzi o samo dogadanie się w kwestii zamówienia jedzenia w restauracji czy zameldowania w hotelu, ale zapoznania się z lokalną ludnością. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie poznać kulturę, zwyczaje i styl życia lokalnych mieszkańców. Wtedy podróże nabierają znaczenia, pozwalają nam się rozwijać i nabierać nowych umiejętności. Warto więc udać się do szkoły językowej, aby nauczyć się nowego języka!

Źródło: 123way.pl – Kursy językowe dla firm

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ