Posiadasz własny sklep internetowy? Jeżeli zależy ci na jego rozwoju oraz poprawie jego efektywności działania, w takiej sytuacji musisz zadbać o satysfakcję klientów. Aby jednak to zrobić, należy przede wszystkim poznać ich potrzeby i oczekiwania. W tym celu najczęściej wykorzystuje się ankiety badające zadowolenie kupujących.

Satysfakcja klientów powinna być kluczowa dla każdej firmy – to właśnie dzięki nim sklep może liczyć zyski i tym samym może się rozwijać. Co więcej, nie tylko zadowoleni klienci częściej robią zakupy w danym sklepie, ale również rekomendują go innym, dlatego informacja o sklepie dociera do większej liczb osób, co działa jeszcze lepiej niż inne metody marketingowe.

Przeprowadzania badań satysfakcji klientów nie trzeba jednak wcale zlecać zewnętrznym firmom, ponieważ można wykonać je samodzielnie. W tym celu można wykorzystać generatory ankiet działające on-line – takie serwisy pozwalają na przygotowanie formularza ankiety bez posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie.

Internetowa ankieta – jak zrobić?

Wbrew pozorom, praktycznie każdy może przygotować internetową ankietę satysfakcji klientów. Generatory udostępniają, często całkowicie za darmo, różne rodzaje ankiet, które można wykorzystać zgodnie ze swoimi życzeniami. Ankieta może zawierać między innymi pytania otwarte, pytania NPS, pytania z suwakiem, pytania rankingowe czy macierzowe. Można także wybrać wygląd ankiety, na przykład uzupełnić ją o logo firmy, aby wyglądała ona profesjonalnie.

Link do ankiety może być przesłany do klientów na ich adresy e-mailowe, również może być on udostępniony w mediach społecznościowych. Także istnieje możliwość ulokowana ankiety na stronie sklepu internetowego, dlatego klienci mogą wówczas wypełnić ją przy okazji zrobienia zakupów.

Podsumowując, jeżeli chcesz rozwijać swój sklep internetowy, pamiętaj o tym, że kluczowa jest satysfakcja klientów. Dzięki internetowym generatorom ankiet możesz dowiedzieć się, co zrobić, aby poprawić ich zadowolenie i wyjść naprzeciwko ich oczekiwaniom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ