Inwestować można w bardzo różnej formie. Może być to inwestycja na giełdzie, na Forexie, w surowce czy też inwestycje alternatywne. Także i sposoby inwestycji mogą być różnorodne. Jedną z nich są właśnie transakcje CFD.

Transakcje CFD, są to tak zwane kontrakty na różnice kursowe. Tłumacząc z angielskiego: „Contract for Difference”. Polegają one na inwestycji, w przypadku których zarabia się na samym wzroście czy też spadku wartości waloru — dokładnie tka, na spadku także można zarobić!. Jak to działa? W bardzo bliskiej przyszłości firma ma wypłacić dywidendy. Zwykle wiąże się to ze wzrostem zainteresowania akcjami danej spółki. Wówczas też kupujemy 1000 jednostek CFD w cenie 100 zł za każdą. Tym samym, grając na wzrost i spadek akcji, jeżeli kurs, zatem wartość danej akcji wzrośnie o 5 zł, wówczas mamy zysk w wysokości 5000 zł (5 zł x 1000 akcji). Uwaga, jeśli jednak wartość akcji spadnie o 5 zł, wówczas analogicznie mamy stratę w wysokości owych 5000 zł.

Transakcje CFD są zatem niezwykle ryzykownymi, bardzo dynamicznymi, ale i pozwalającymi zarobić duże kwoty pieniężny w bardzo krótkim czasie.
Co istotne, inwestycja w kontrakty CFD pozwala na zastosowanie tak zwanej dźwigni. Dzięki temu instrumentowi, aby przeprowadzić powyższą transakcję, nie potrzebujemy wcale blokować ani inwestować kwoty 100.000 zł (1000 akcji po 100 zł), a wystarczy jedynie depozyt zabezpieczający w wysokości maks 5%. Musimy jednakże liczyć się z tym, że w przypadku kontraktów CFD z dźwignią, w łatwy sposób możemy osiągnąć kolosalny zysk, jak i odnotować ujemne saldo, które będziemy musieli uzupełnić dodatkową wpłatą.

Warto zatem przed rozpoczęciem inwestycji w kontrakty CFD, pierw dokładnie przemyśleć swoje posunięcie, strategię inwestycyjną, jak i subiektywnie podejść do oceny własnych umiejętności i zmysłu inwestycyjnego. Jeżeli w którymkolwiek punkcie pojawią się wątpliwości, musimy uważać. Warto także zapoznać się z bazą wiedzy udostępnioną nam na stronie highsky.pl, która odpowiednio przygotuje nas merytorycznie do inwestowania w formie kontraktów CFD.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ