Nieruchomości od wielu lat są jednym z najlepszych przedmiotów inwestycji. Przede wszystkim dlatego, że można je kupić w okazyjnej cenie – na przykład bez pośredników, gdy właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży. W przypadku inwestowania w złoto czy akcje takiej możliwości nie mamy.

Dlaczego akurat domy?

Doskonale wiemy, jak dzisiaj ciężko o własny dom. W przypadku, gdy sami mamy gdzie mieszkać, kupno domu na inwestycję to dobry pomysł, bo przez lata koszt inwestycji będzie nam się zwracał z pieniędzy za wynajem. Kiedy będą nam potrzebne większe pieniądze, dom można sprzedać, a jeśli nie – zostawić go w spadku swoim dzieciom, które będą miały z niego pożytek.

Domy i mieszkania są pewną inwestycją, ponieważ jeśli nawet nie zamierzamy ich przez najbliższe lata sprzedać z zyskiem, to można je wynajmować – pokrywając z czynszu raty kredytu, co okazuje się dla inwestora rozwiązaniem nie wymagającym praktycznie wkładu własnego.

Kto inwestuje w nieruchomości?

Okazuje się, że nie tylko miliarderzy inwestują w nieruchomości ze względu na swoje gigantyczne majątki, których nie mają gdzie rozlokować. Coraz więcej ludzi młodych i przedsiębiorczych nie posiadających wcale wielkich majątków decyduje się na kupno mieszkania, w którym jednak nie będą mieszkać, a będą je wynajmować innym. Jest to świetna alternatywa dla osób, które mogą sobie pozwolić na wzięcie kredytu na mieszkanie, a nie potrzebują własnego kąta, bo mieszkają na przykład u teściów lub w domu otrzymanym w spadku.

Ceny nieruchomości co jakiś czas podlegają pewnym wahaniom. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że nie kupujemy domu po to, by przez kilka lat stał i niszczał w oczekiwaniu na lepszą cenę zbytu, to można wysnuć wniosek, że to bardzo pewna inwestycja. Bez względu na wahania cen zbytu nieruchomości, wciąż będą ludzie zainteresowani płaceniem za ich wynajem, co sprawia, że jesteśmy właścicielami mieszkania, które samo na siebie zarabia, a gdy nadejdzie odpowiedni moment, można je wówczas sprzedać po dobrej cenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ