Każdy rodzic chciałby, aby jego dzieci były odpowiednio zabezpieczone na przyszłość. Często wynika to z faktu, że sami rodzice nie otrzymali na swój start w dorosłość żadnych pieniędzy i na wszystko musieli zarabiać sami, przez co ich życie składało się z wielu wyrzeczeń. Dla swoich dzieci chcemy jak najlepiej, dlatego potrafimy odejmować sobie od ust, byleby dziecko zawsze miało to, czego chce. Zależy nam również na tym, by dziecko miało łagodniejszy start w życie dzięki pieniądzom. Stąd pomysły na lokaty dla dzieci.

Skąd fundusze na lokatę dla dziecka?

Dzieci często otrzymują swoje własne pieniądze – na chrzciny, komunie czy urodziny. O ile mniejsze kwoty pozwalamy im rozdysponować na przyjemności, o tyle kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych są już powodem myślenia o inwestycjach. Można również opracować strategię, według której po wyczerpującej rozmowie z dzieckiem lub nastolatkiem będziemy systematycznie odkładać pieniądze z jego kieszonkowego na lokatę. To dla dziecka trudna decyzja, ale poruszenie jego wyobraźni i wytłumaczenie na czym polega inwestowanie na lokatach powinno pomóc, by samo nie odczuwało straty kieszonkowego na swoje przyjemności jako czegoś bolesnego.

Jakie lokaty dla dziecka?

Gdy nasze dziecko na co dzień jest nakarmione, ubrane i wyedukowane za pieniądze przeznaczone na bieżące wydatki, wówczas każdy dodatkowy prezent pieniężny odkładany na lokacie jest chwilowo niepotrzebny – może leżeć na koncie i się kumulować. Dlatego pieniądze na przyszłość dziecka warto inwestować w lokaty długoterminowe – zwykle trzeba je odnawiać co dwa lata, ale przynoszą przyzwoite zyski. W skali kilkunastu lat przedłużenie lokaty wykonamy zaledwie kilka razy i potrwa to chwilę w dobie bankowości internetowej. Gdy upłynie czas lokaty, a dziecko będzie już pełnoletnie, samo zadecyduje co zrobić ze swoimi pieniędzmi. Jako rodzice z pewnością spiszemy się na medal jeśli uda nam się nazbierać pieniądze na lokacie dla dziecka i zaszczepić w nim ducha oszczędzania i wytrwałości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ