Koła zębate są istotnym elementem wielu złożonych układów mechanicznych. W układach samochodowych, a w szczególności w przekładniach pojazdów, polegamy na ich prawidłowym działaniu w różnych rodzajach trudnych środowisk i warunków, dlatego frezarki do kół zębatych CNC to tak wysublimowane narzędzia, które muszą poradzić sobie z ich produkcją.

Jednak gdy, gdy czasem narzędzia do produkcji kół zębatych nie stają na wysokości zadania i przekładnia jest wyprodukowana z defektem, integralność całej struktury może zostać naruszona i doprowadzić do katastrofalnej awarii.

Przeczytaj: https://tradensa.pl/sruby-kulowe-sruby-pociagowe-trapezowe

Jak wygląda proces kontroli kół zębatych w branży motoryzacyjnej?

Technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda obwiedniowa i wiele innych, które są używane przez renomowanych producentów tych układów, jak ja – stają na wysokości zadania. Możesz o tym dowiedzieć się więcej, lepiej poznając: półfabrykaty i części z węglika spiekanego | Tradensa. Obecny proces kontroli stosowany przez producenta przekładni samochodowych wymaga od operatorów wizualnej kontroli wszystkich wyprodukowanych przekładni oraz innych sposobów, aby mieć pewność, że stosowane narzędzia do dłutowania robią wszystko, co do nich należy.

Narzędzia do dłutowania – kiedy może pojawić się problem?

Ze względu na:

  • ilość produkowanych kół zębatych,
  • różnorodny wachlarz defektów, które mogą się pojawić,
  • wymagania czasowe dotyczące kontroli,
  • poleganie na zdolnościach kontrolnych operatora

mniej zaawansowany system cierpi na słabą skalowalność, a defekty można przeoczyć podczas kontroli. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem niż wyłącznie manualne przepychacze do rowków w motoryzacji będzie system wizyjny maszynowy do automatyzacji procesu inspekcji kół zębatych dla motoryzacji z uszkodzonymi defektami uzębienia. Wdrożony system kontroli wykorzystuje szybszą sieć reakcji o identyfikacji usterek i łączy wiedzę dziedzinową w celu ograniczenia ręcznej kontroli nieuszkodzonych kół zębatych. Warto się z tym tematem zapoznać i wykorzystać go dla swojego biznesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ