Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nauka języka niemieckiego może być najlepszą inwestycją w całym życiu. Nie wszyscy jednak wiedza, jakie możliwości daje płynne porozumiewanie się w języku obcym.

Niemiecki nie jest trudnym językiem

Należy mieć świadomość, że zarówno angielski, jak i niemiecki należą do języków germańskich. Oznacza to, że osoby, które znają dobrze angielski nie powinny mieć większych problemów z opanowaniem omawianego języka. Godny uwagi jest fakt, że podobieństwa można znaleźć w obrębie leksyki. Świetnym przykładem mogą być nazwy miesięcy, które pisze się bardzo podobnie.

Znacznie prostsza może być także gramatyka. W języku niemieckim występuje tylko pięć czasów. Jest to zatem doskonała informacja dla osób, które musiały opanować wszystkie czasy w języku angielskim. Ponadto szyk zdań w omawianym języku bazuje na bardzo jasnych regułach.

Możliwość rozwinięcia swojej kreatywności

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nauka języka angielskiego może być inwestycją w kreatywność. Godny uwagi jest fakt, że niemiecki jest niezwykle elastyczny biorąc pod uwagę słowotwórstwo. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy połączyć ze sobą określone wyrazy, by otrzymać nowe.

Warto wiedzieć, że zasada tworzenia słów w omawianym języku niemieckim jest bardzo prosta. Niemcy wykorzystują tą zasadę do budowania nie tylko skomplikowanych, ale również długich nazw. Należy zdawać sobie sprawę, że w ten sposób możliwe jest tworzenie nawet dwudziestoliterowych wyrazów.

Możliwość utrwalenia języka angielskiego

Koniecznie trzeba mieć świadomość, że dla osób świetnie operujących językiem angielskim, niemiecki może stać się bardziej naturalnym. Wystarczy do swoich wypowiedzi wstawiać słowa angielskie.

Godny uwagi jest fakt, że angielski bardzo mocno oddziałuje na polski. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że może robić to samo z innymi językami.

Ćwiczenie pamięci

Jak wiadomo nauka języka obcego jest procesem, który będzie wymagał ogromnego zaangażowania. W przypadku języka niemieckiego dużym wyzwaniem może być przyswojenie sobie słownictwa. Warto wiedzieć, że rzeczownikom towarzyszą rodzajniki.

Nie można zapomnieć, że niemieckie rodzaje pokrywają się z polskimi. Konieczna jest zatem nauka słów na pamięć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ